Najviac medveďov bude opäť na Hrebienku

Najviac medveďov bude opäť na Hrebienku
Najviac medveďov bude opäť na Hrebienku
Stiahnuť PDF

Netradičný tatranský festival medveďov už budúcu stredu (31. júla) presne na štyri dni ovládne Hrebienok. „Tento rok návštevníkov čakajú úplne nové Medvedie dni s novými atrakciami, súťažami, hrami, či množstvom vzdelávacích aktivít pre deti, či dospelých. Veľkou novinkou tohto roka bude nový areál doplnený o rôzne atrakcie, či animácie. Nebude chýbať ani pódiový program, ktorý bude na dvoch miestach. K dispozícii bude aj množstvo tvorivých dielní, kde si budú môcť deti, či dospelí vyskúšať výrobu hračiek, či iných zaujímavých predmetov z dreva, plastu, vosku, či kovu,“ vymenoval obchodno-marketingový manažér pre Vysoké Tatry Lukáš Brodanský.
Deti sa tak počas Medvedích dní nielen zabavia, ale z Tatier odídu aj plné nových vedomostí a zručností. „Som presvedčený, že práve takéto podujatia do Tatier patria. Detský návštevník je vždy ten najúprimnejší preto sme sa snažili dať Medvedím dňom nový šmrnc,“ vysvetlil Brodanský.

Asterix a voľba starostu
Počas prvého dňa (31.7.) si na svoje prídu milovníci hudobného a muzikálového divadla, ktoré zahrá predstavenie Asterix a voľba starostu. „Na pódiu sa taktiež predstaví zábavno-vzdelávací projekt Plasťáci. Dňom bude návštevníkov sprevádzať moderátor a zabávač Roman Féder,“ vyratúva Brodanský.
Prvý augustový deň bude patriť škole tanca Credance, a tiež hudobnej skupine Hevi Dubi Komiks Band. „Deťom sa predstaví aj známy spisovateľ, básnik a rozprávkar Daniel Hevier, ktorý bude rozprávať o tajomstvách čítania, o knihách, či jeho samotnej práci. Na pódiu sa taktiež predstaví enviromentálno – zábavný program Plasťáci,“ povedal Brodanský.

Čítať a pochopiť text
Na tretí deň (2.8.) svoje predstavenie odohrá SĽUK – Zvuky nie sú muky. Deti budú môcť absolvovať aj workshop s názvom Čítaj s porozumením, ktorý je zameraný na schopnosť správne čítať a chápať text. „Nové Medvedie dni tento rok neobíde ani včelár z východu, rezbár a návštevníci uvidia aj pána, ktorý vyrába predmety zo slamy, drôtu i medu,“ dodáva Brodanský. 
Na posledný deň Medvedích dní (3.8.) pricestujú dokonca aj Fidlikanti, aby si spolu s deťmi zahrali, zaspievali a predviedli im svoje umenie. Pódium ovládne svetový muzikálový hit – Cats.
„Nové Medvedie dni sa tohto roku určite oplatí vidieť a zažiť,“ zhodnotil Brodanský.

Spolu s vynoveným programom návštevníkov Medvedích dní čakajú aj novinky ohľadom parkovania. V Starom Smokovci budú k dispozícii nové a lepšie parkovacie kapacity. „Po naplnení parkovísk v Starom Smokovci budú môcť návštevníci zaparkovať pri Penzióne Raimund v Dolnom Smokovci. Tam bude pripravená bezplatná kyvadlová doprava, ktorá bude premávať po autobusovú stanicu v Starom Smokovci v pravidelných 15 minútových intervaloch od otvorenia parkoviska až do 20.00 hodiny,“ vysvetlil Brodanský. Organizátori podujatia aj napriek tomu odporúčajú návštevníkom využiť verejnú hromadnú dopravu.

________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Grand Jasná, Hotel Tri Studničky, Chalets Jasná Collection, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu  vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd, Golf & Ski Resort Ostravice a prenajíma si Kaskáda Golf Rezort Brno, kde zastrešuje prevádzku hotela, reštaurácie a kongresového centra . V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca finančného roka 2018 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR cca. 350 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.