Návštevnosť horských stredísk v lete stúpa

Návštevnosť horských stredísk v lete stúpa
Návštevnosť horských stredísk v lete stúpa
Stiahnuť PDF

Hoci leto práve vrcholí a polovicu prázdnin už majú školáci za sebou, do Nízkych Tatier na severnú stranu Chopku prišlo o 44% návštevníkov viac ako vlani. Južná strana druhého najvyššieho vrchu v Nízkych Tatrách zaznamenala 13% nárast turistov oproti rovnakému obdobiu minulého roka. Stúpajúca návštevnosť sa pozitívne prejavila aj na raste tržieb. Vďaka nákladným zimným investíciám do strediska Jasná Nízke Tatry v podobe nových lanoviek Funitel a Twinliner si leto na Chopku užívajú najmä návštevníci zo Slovenska (56%), z Českej republiky (25%) a Poľska (11%). Leto v Demänovskej Doline je pestré na aktivity a nové atrakcie. O tom, že návštevníci horských stredísk radi spoznávajú krásy Liptova na bicykloch svedčí aj fakt, že nový produkt cyklo&aqua bus využilo už približne 900 cyklistov. Veľkej obľube sa tešia aj nové vodné bicykle a člnky na jazierku Biela Púť.

O horské strediská vo Vysokých Tatrách prejavili návštevníci zatiaľ rovnaký záujem ako minulý rok. Dovolenkári zo Slovenska, Čiech a Poľska sa radi prichádzajú „schladiť“ do Tatier a oddýchnuť si tak aspoň na chvíľu od veľkých mestských aglomerácií. Pokoj, ktorý nachádzajú práve tu na horských túrach, odlišuje túto destináciu od preplnených prímorských letovísk. Dovolenka v Tatrách patrí medzi najkrajšie zážitky a príjemne strávený čas. Počas júla sa najobľúbenejším turistickým centrom v slovenských veľhorách stal Starý Smokovec s Hrebienkom, kde prišlo o 11% viac návštevníkov ako minulý rok. Hrebienok je už tradične východiskovým bodom výletov do Malej a Veľkej Studenej doliny či na Slavkovský štít.

Centrom záujmu sú aj akvaparky, ktoré ponúkajú množstvo zábavy, vodných atrakcií a oddych v prekrásnej scenérii Tatier. Liptovská Tatralandia má za sebou prvý letný prázdninový mesiac so vzrastajúcou 13% návštevnosťou oproti minulému roku.

Leto v najobľúbenejších strediskách nekončí, ale pokračuje ďalej s atraktívnym programom.

Viac na http://www.vt.sk/aktivity/eventy/,  http://www.jasna.sk/aktivity-a-eventy/eventy/, http://www.tatralandia.sk/novinky-a-eventy/kalendar-eventov/.

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlyn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.