Nová Skalka v novom svetle
Nová Skalka v novom svetle

Dlhoočakávaná nová zjazdovka v minulom roku výrazným spôsobom zlepšila podmienky pre rekreačných lyžiarov a rodiny s deťmi. Zjazdovka široká 45 metrov a dlhá 1,5 km je príkladom prehľadnej a bezpečnej zjazdovky ponúkajúcej priestor pre skvelú lyžovačku nielen začiatočníkom ale aj náročnejším fanúšikom carvingového lyžovania.  „Vybudovanie Novej Skalky bol zásadný krok vpred pre celý lyžiarsky areál na Ještědě. A tým, že na nej v tomto roku dobudujeme kvalitné osvetlenie, stane sa ešte atraktívnejšou. Musíme si uvedomiť, že veľa ľudí športuje po práci. Takže či Liberečáci alebo ľudia zo širšieho okolia dostanú perfektnú príležitosť večer si zašportovať a odreagovať sa od celodenného stresu,“ informoval Jakub Hanuš, riaditeľ Skiareálu Ještěd. Osvetlenie novej zjazdovky, ktoré začali budovať na konci prázdnin, prinesie úplne novú kvalitu večerného lyžovania pod Ještědom. „Kým doposiaľ sa večerné lyžovanie konalo na 380m osvetlenom svahu F10, po novom to bude na 1,5km zjazdovke. Už pri schvaľovaní celého projektu sme dbali na to, aby osvetlenie spĺňalo tie najprísnejšie parametre z pohľadu efektivity, energetickej náročnosti či ochrany životného prostredia, a zároveň zaistilo maximálny komfort a bezpečnosť pre lyžiarov,“ doplnil Hanuš.

Večerné lyžovanie na Ještědě bude zároveň premiérovo súčasťou ponuky Šikovnej sezónky PREMIUM 2021/22, ktorej predpredaj začal 16. septembra prostredníctvom vernostného programu Gopass. S týmto sezónnym skipasom je možné lyžovať v 10 strediskách v štyroch krajinách Európy. Na lyže môžete vyraziť nielen na Ještěd alebo do Špindlerovho Mlýna, ale aj do najpopulárnejších slovenských stredísk Jasná, Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso, Starý Smokovec, ako aj do poľského Szczyrku (SMR,COS,BSA). Ponuku viac ako 200 km zjazdoviek dopĺňajú rakúske strediská Mölltaler Gletscher, Ankogel Mallnitz a najnovšie aj Muttereralm Innsbruck. V strediskách Jasná, Špindlerův Mlýn, Ještěd a Szczyrk(SMR) platí sezónka aj na večerné lyžovanie. Šikovná sezónka je len do konca septembra k dispozícii za najvýhodnejšiu sumu 459.-EUR pre dospelého. V ďalšej vlne od 1.októbra do 30. novembra bude k dispozícii za 499.-EUR. Po skončení predpredaja bude od 1. decembra sezónka k dispozícii už iba za plnú cenu 520.-EUR.  

Celková investícia do projektu Nová Skalka bola vo výške 5,1 mil. EUR. Spoločnosť TMR, ktorá má lyžiarsky areál Ještěd v dlhodobom prenájme, tak aj touto investíciou potvrdzuje seriózny záujem o jeho rozvoj a ďalšie skvalitňovanie služieb pre návštevníkov. Okrem vybudovania zjazdovky Nová Skalka sa pred uplynulou zimnou sezónou rozširovali aj zjazdovky Slalomák, Liberecká a Beranova cesta. Projekt zahŕňa aj vybudovanie nového zasnežovania pre Novú Skalku, ktoré by prevádzkovateľ chcel zrealizovať v budúcom roku.

FAKTY o inštalovanom osvetlení zjazdovky Nová Skalka:
Počet svetelných bodov/stĺpov  77
Počet inštalovaných svietidiel 265
Úspora energií oproti jestvujúcemu osvetleniu 7O%
Investícia do osvetlenia  670.000 EUR