Nováčik roka Von Roll Restaurant medzi gurmánskymi Oskarmi

Nováčik roka Von Roll Restaurant medzi gurmánskymi Oskarmi
Nováčik roka Von Roll Restaurant medzi gurmánskymi Oskarmi
Stiahnuť PDF

„Von Roll Restaurant bola ocenená ako nováčik roka – Najlepšia nová reštaurácia. Každý rok pribudnú do Gurmána nové reštaurácie, ktoré dostali minimálne 4 kladné hodnotenia od našich odborných hodnotiteľov, ktorí chodia do reštaurácií inkognito. Musia mať minimálne 2 hodnotenia od hodnotiteľov z ich regiónu a 2 z iného. Tento rok bolo nových reštaurácií do Gurmána doporučených 7 z toho Von Roll mala najviac bodov, čiže bola ocenená ako Najlepšia z nových reštaurácií v Gurmáne,“ vysvetlila Lucia Tomašovičová, manažérka projektu Gurmán na Slovensku.
„Teší nás, že sme sa dostali medzi gurmánsku elitu a považujeme to za prestíž byť v takej spoločnosti top reštaurácií akými sú Albrecht Jara Žideka, Fou Zoo, UFO na moste SNP, či Pavúk Wine Restaurant, Gašperov Mlýn, Matyšák, Villa Rosa a iné. Zvláštne uznanie našej reštaurácie a publikovanie v sprievodcovi „Gurmán na Slovensku“ je ocenením našej precíznej práce, pochvalou regionálnej gastronómie, ale aj výzvou naďalej posúvať nastavenú latku,“ komentoval úspech Lukáš Egreši, F&B manažér Von Roll Restaurant z Tatry mountain resorts, a.s.  
Von Roll Restaurant je už niekoľko rokov ovenčená známkou prvotriednej kvality, ktorá si získala svojho verného zákazníka. Štýlová, vyhliadková a la carte reštaurácia sa pravidelne v zime vyníma na zjazdovke Luková, a rozžaruje nielen hrebeň masívneho Chopku, ale najmä chuťové poháriky každého labužníka. Reštaurácia Von Roll v sebe spája luxusnú atmosféru s pôvodným horským múzeom starej lanovky. Jedinečný interiér a brilantná kuchyňa sú  miestom, ktoré vytvára originálny zážitok priamo na svahu. Cesta do výšky 1 670 m n.m. je netradičná. Na vopred objednanú Tatranskú večeru zážitkov, pri ktorej ožíva história lanovky prepájajúcej Chopok a chuť sa snúbi s pohárom kvalitného vína či praskajúcim ohňom v krbe, sa vyváža originálne – ratrakom. Denná kuchyňa Von Roll Restaurant je lyžiarom a milovníkom netradičných zážitkov k dispozícií každú zimnú sezónu. Vysoká nadmorská výška a okolitá zimná príroda Nízkych Tatier robia z reštaurácie cieľovú medzistanicu na zimnej dovolenke pod Chopkom. Von Roll Restaurant bola vyhlásená za najobľúbenejšiu horskú reštauráciu v medzinárodnom systéme hodnotenia kvality lyžiarskych stredísk Internationaler skiareatest pre zimnú sezónu 2013/14. V teste získala zlatú medailu a bola ocenená ako jediná horská reštaurácia v konkurencii reštaurácií z 35 alpských stredísk. Reštaurácia Von Roll je držiteľkou dvoch slovenských rekordov „Sabráže šampanského s najväčším objemom – 9 litrov“ a „Sabráže v najvyššej nadmorskej výške 1 670 m n.m.“. Bližšie TU.   
________________________________________________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2014 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 200 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.