Nové sídlo Demiána zaujalo aj hercov Bolka Polívku a Zuzanu Norisovú

Nové sídlo Demiána zaujalo aj hercov Bolka Polívku a Zuzanu Norisovú
Nové sídlo Demiána zaujalo aj hercov Bolka Polívku a Zuzanu Norisovú

Uplynulý týždeň sa v Jasnej niesol v znamení letu 1,5 tonového trojhlavého draka Demiána na Chopok ako aj predpremiéry filmu Hodinový manžel v Hoteli Grand Jasná s hereckými hviezdami Lukášom Latinákom, Zuzanou Norisovou a Bolkom Polívkom. Na vrcholovú stanicu lanoviek funitel a 15 miestnej gondoly na terasu Rotundy na Chopku doslova dorazil v stredu 10. decembra 2014 drak Demián. Keďže trojmetrový Demián je ešte mláďa, ktoré sa stále učí lietať, do nového hniezda mu tak trochu pomohli – helikoptérou. „Posádka s naloženým drakom letela mimo zjazdovky, zabezpečili sme trasu preletu na Chopok. Drak bol zavesený na 4 nosných lanách, ktoré mali nosnosť 12 ton, teda 10 násobne viac ako vážil drak“, uviedol Michal Orolín zo spoločnosti Tech-mont helicopter company. Fotky z letu TU
Od momentu osadenia draka na terase Rotundy pútal nový osídlenec pozornosť všetkých návštevníkov Chopku. Krstným otcom draka sa stal český herec Bolek Polívka a Zuzana Norisová, ktorí boli v Jasnej predstaviť novú českú komédiu Hodinový manžel a stihli navštíviť aj miesta, kde sa nakrúcali zábery z filmu. Draka pokrstili symbolicky – veľkou mašľou. Na nakrúcanie v Jasnej si na predpremiére pospomínali herci takto: „Pôvodne som mal hrať vlekára, ale nakoniec sa to zmenilo, dostal som väčšiu postavu. Niekedy sa v živote cítim ako hodinový manžel, najmä, keď sa tak hodinovo doma zdržujem. V rodine máme malý prírastok, tak verím, že sa to aspoň raz na sviatky otočí, dúfam, že Vianoce budú tráviť teraz mňa,“ pousmial sa nad otázkou ako bude tráviť najkrajšie sviatky v roku, herec Lukáš Latinák.   
„Najintenzívnejší zážitok som mala na lanovke, kde sme spolu s Davidom Novotným mrzli, scéna sa točila na odstavenej lanovke v októbri a ja som bola iba v župan a pančuškách celú tu cestu. Nemohla som rozprávať, vystúpila som z lanovky a podlomili sa mi nohy. Zima sa dá vydržať, keď sú nohy v teple, ja som mala na nohách wellnesové papučky, bolo to niečo strašné, ale na obraze to bude aspoň autentické,“ uviedla herečka Zuzana Norisová.
„Film je príjemný, vždy ma bavilo točiť zábavné, chytré a veselé filmy, ktoré majú humor a nehu. Vo filme sa mi páčil Andy Hryc, ktorý hral lanovkára a v jednej scéne lanovku nečakane vypol. Boli sme dobrá partia, len ten šialený vietor a tatranská zima nám dali poriadne zabrať,“ reagoval na natáčanie v Jasnej Bolek Polívka.
Hereckí kolegovia Zuzana Norisová a Bolek Polívka si na ceste na Chopok museli držať klobúky a popasovať sa s nevyspytateľným počasím. Pohodu a teplo si užívali spoza okien panoramatickej reštaurácie Rotunda. Aj keď ich počasie trošku potrápilo, na oplátku mali vo výške 2 004 m n.m. rozprávkové výhľady na zasnežené tatranské kopce a krajinu zaliatu slnkom. 
_________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Horský Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 190 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.