Nové večerné lyžovanie otvorí lyžiarsku sezónu na Ještědě

Nové večerné lyžovanie otvorí lyžiarsku sezónu na Ještědě
Nové večerné lyžovanie otvorí lyžiarsku sezónu na Ještědě
Stiahnuť PDF

Lyžiari sa dočkali. Už v piatok 10.decembra 2021 o 18:00hod predstaví Skiareál Ještěd novú podobu večerného lyžovania. Po minuloročnom vybudovaní zjazdovky Nová Skalka na nej v tomto roku pribudlo nové, energeticky úsporné LED osvetlenie. „V porovnaní s večerným lyžovaním v minulosti, ktoré sa jazdilo na 380 metrovom svahu, je toto úplne iný level. Nové večerné lyžovanie v tejto kvalite zvýši nielen atraktivitu areálu ale aj možnosti jeho využitia. Veľa ľudí má dnes chuť a priestor oddýchnuť si na kopci až po práci alebo po školských povinnostiach. A práve to je náš cieľ – chceli by sme byť príjemnou alternatívou trávenia voľného času a aktívneho pohybu na čerstvom vzduchu nielen pre ľudí z Liberca ale aj zo vzdialenejšieho  okolia,“ uviedol riaditeľ strediska Jakub Hanuš.

Večerné lyžovanie v čase 18:00 -21:00 hod bude okrem piatku k dispozícii aj v sobotu a v nedeľu. Lyžiari budú mať okrem nového aprés-ski k dispozícii cez víkend už aj požičovňu a lyžiarsku školu. „Lyžovačka ako aj všetky ostatné služby budú v stredisku k dispozícii v aktuálne platnom režime proticovidových opatrení. Základom je, že už pri nákupe – v online aj offline – budú musieť lyžiari preukázať splnenie podmienky očkovaní/prekonaní,“ doplnil Hanuš. Presné detaily ďalších jednotlivých opatrení nájde verejnosť na webe www.skijested.cz.

Skipasy do strediska sú k dispozícii prostredníctvom online predpredaja na gopass.travel. Predávajú sa rovnako ako letenky za flexibilné ceny – platí čím skôr kúpiš, tým výhodnejšie lyžuješ. Záujemcovia o celosezónny skipas môžu siahnuť po Šikovnej sezónke PREMIUM. Jej majitelia môžu neobmedzene lyžovať v 10 strediskách v 4 krajinách Európy – okrem Ještědu aj v Špindlerovom Mlýně, v slovenských strediskách Jasná a Vysoké Tatry, poľskom Szczyrku alebo v rakúskych strediskách Mölltaler Gletscher , Ankogel a Muttereralm Innsbruck.

Veľkým benefitom Skiareálu Ještěd je jeho dostupnosť električkou mestskej hromadnej dopravy priamo z Liberca. Motorizovaní návštevníci strediska môžu využiť parkovisko, ktoré je pre majiteľov sezónnych skipasov bezplatné. 

Lyžiarsky areál Ski Ještěd má v dlhodobom prenájme spoločnosť TMR pôsobiaca okrem českej republiky aj na Slovensku, v Poľsku a v Rakúsku. Do výstavby nove zjazdovky Nová Skalka investovala už viac ako 120 mil Kč a jej zámerom je ďalšie skvalitňovanie a rozvoj poskytovaných služieb.