Otvorenie letnej sezóny v Jasnej v znamení športu a noviniek

Otvorenie letnej sezóny v Jasnej v znamení športu a noviniek
Otvorenie letnej sezóny v Jasnej v znamení športu a noviniek
Stiahnuť PDF

Jasná známa predovšetkým ako kráľovná lyžiarskych stredísk na Slovensku sa v lete mení na obľúbenú destináciu všetkých turistov a milovníkov športu. V rovnakom duchu sa bude niesť aj samotné otvorenie letnej turistickej sezóny. „Už v sobotu 29.júna čaká na všetkých návštevníkov cvičenie a zábava v duchu tzv. mountain training. Otvorenie letnej sezóny 2019 sa uskutoční v jedinečnom horskom prostredí v nadmorskej výške 2004 m.n.m. Ženy pod vedením lektoriek Kari Traa pôjdu turistickým chodníkom na Dereše, muži pod vedením trénerov Björn Borg pôjdu turistickým chodníkom smer Ďumbier. Registrácia je nevyhnutná online na gopass.sk, pretože počet miest je limitovaný. Súčasťou denného programu budú aj zaujímavé športové a zábavné aktivity pre deti,“ informoval Martin Hloušek zo strediska Jasná.


Medzi novinkami aj piknik na oblohe

Netradičnú ponuku pikniku v špeciálne upravenej kabíne lanovky prináša stredisko Jasná v premiére práve v lete 2019. Jedinečný zážitok pre všetkých, ktorí majú radi pohodlie a nádherné výhľady na prírodu v Nízkych Tatrách bude v ponuke počas celého leta na lanovke A2 Kosodrevina- Chopok . Ďalšou novinkou nastupujúcej letnej sezóny je špeciálna ponuka pre všetkých klientov hotelovej siete  TMR v Jasnej – Hotel Pošta****, Chalets Jasná Collection ****, Tri Studničky – adult friendly hotel, Hotel Grand ****Jasná – v prípade ubytovania v týchto hoteloch získavajú návštevníci automaticky lístky na všetky lanovky, ktoré môžu počas svojho pobytu využívať neobmedzene. Novinkou týkajúcou sa hotelovej siete je aj otvorenie prvého adult friendly hotela v Jasnej, ktorým sa stal obľúbený Hotel Tri Studničky.

Turistika, turistika, turistika

Dostupnosť vrcholu Chopka (2024 m n.m.), jeho lanovkové prepojenie z juhu i zo severu dávajú počas celého leta možnosť bližšie spoznať atrakcie a zaujímavosti dvoch atraktívnych regiónov – Liptova i Horehronia. Vrchol ponúka možnosť vyraziť na príjemné hrebeňové túry či letné prechádzky. Veľký počet trás pre pešiu turistiku a treking s rôznymi stupňami obtiažnosti je lákadlom pre hostí zblízka i zďaleka.  Vyberte si podľa vašej fyzickej kondície a v prípade, že sa v horách necítite ako doma, využite služby horských vodcov, vďaka ktorým sa vaše túry stanú bezpečným dobrodružstvom.

Drak Demián na vrchole Chopku

Veľkolepá socha draka Demiána je autorským dielom umeleckého kováča Vladimíra Eperješiho,  váži 1,5 tony a  meria 3 metre. Impozantný drak má tri hlavy. Dve z nich hrdo šľahajú oheň a paru, a v hrdle jednej z nich sa nachádza medený zvonček, ktorým si môžete privolať šťastie. Drak Demián, najmocnejším strážca demänovských pokladov, je inšpirovaný starou liptovskou povesťou drakovi, ktorý obýval Demänovské jaskyne.

Dračia cesta na Chopok  – rodinná hra v prírode

Lesným strážcom chrániacim poklady celej Demänovskej doliny je milý, kamarátsky DRAK DEMIÁN. Pripravte sa na putovanie po jeho stopách. Netreba sa ničoho báť, pri putovaní spoznáte tajomstvá horskej prírody a zabavíte sa s vaším novým kamarátom – legendou Demänovskej doliny.

Na južnej strane Chopku nájdete priestory historickej lanovky

Bežnému návštevníkovi neviditeľný, no pamätníkom lanoviek vzácny poklad rozpráva príbeh o začiatkoch cestovného ruchu v Nízkych Tatrách. Oživiť myšlienku starej „Von Roll-ky“ – supermodernej švajčiarskej priekopníčky prepájajúcej severný a južný svah Chopku, dva regióny Liptova a Horehronia, vzišla od samotných zamestnancov obsluhy lanoviek. Dobovú lanovku s nástupnou stanicou z roku 1954-1957 si návštevníci južnej strany Chopku môžu pozrieť v lokalite Kosodrevina.

Tip na výlet: Objavte čarovné Vrbické pleso

Vrbické pleso je ľadovcové pleso a najväčšie prirodzené jazero v Nízkych Tatrách. Leží vo výške 1 113 m n. m. v hornej západnej časti Demänovskej doliny. Zaberá plochu 0,69 ha, má maximálnu hĺbku 8 m, dĺžku 115 m a šírku 62 m. Je to morénové jazero, ktoré vzniklo po ústupe ľadovca zo severných svahov Chopka a Derešov.

Atrakcie pre malých i veľkých v Jasnej:

Maxiland Summer Park –  Atraktívny aquazorbing, 4 platformovú trampolínu, skákací hrad a detský kolotoč, to všetko je k dispozícii návštevníkom na Bielej Púti.

Mountain Go Carts – Horské káry – káry sú zábavné a hlavne jednoduché na ovládanie. Sú vhodné pre všetky vekové kategórie, od detí vo veku 12 rokov až po dôchodcov. Pri jazde sú k dispozícii dve brzdy na regulovanie rýchlosti, čo zaručí jednoduché a bezpečné zdolávanie zákrut a nástrah trate. K dispozícii je trať pre celú rodinu z Kolieska na Bielu Púť, stredne obtiažne sú mountain káry na južnej strane Chopka z Kosodreviny na Krúpovú.

Bungee trampolína – Na prestupnej stanici Priehyba je pre návštevníkov Jasnej pripravená ďalšia zábavná atrakcia. Bungee trampolína je určená pre malých aj veľkých, ktorí majú radi trochu adrenalínu v krvi.

Požičovňa BIKE a Ebike:  Vďaka požičovni v prevádzke Outlet Demänová je v Jasnej aj možnosť objavovať krásy Liptova počas pohodlnej jazdy na elektrobicykli alebo bicykli.


___________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horskú ubytovňu  Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd, Golf & Ski Resort Ostravice a prenajíma si Kaskáda Golf Rezort Brno, kde zastrešuje prevádzku hotela, reštaurácie a kongresového centra . V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca finančného roka 2018 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR cca. 350 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.