Pevným cenám odzvonilo, lyžovačka v TOP strediskách bude totálne flexi

Pevným cenám odzvonilo, lyžovačka v TOP strediskách bude totálne flexi
Pevným cenám odzvonilo, lyžovačka v TOP strediskách bude totálne flexi
Stiahnuť PDF

Revolučná novinka v podobe flexibilných cien bola na Slovensku zavedená vďaka spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) v zimnej sezóne 2018/19 v strediskách Jasná a Vysoké Tatry. „Tento inovatívny trend priniesol možnosť manažovať  vyťaženosť stredísk, čo sa preukázalo ako nevyhnutné napríklad počas vrcholu sezóny v Jasnej a vo Vysokých Tatrách, kedy musela byť vzhľadom na limitované kapacity a chýbajúce možnosti na ďalší rozvoj regulovaná návštevnosť vyššími cenami.  Zavedenie flexi cien v online predaji skipasov dokázalo zabezpečiť nielen rovnomernejšie rozptýlenie lyžiarov v strediskách počas celej sezóny, ale zároveň prinieslo aj ďalšie možnosti zdokonalenia samotného systému,“ informoval riaditeľ obchodu a marketingu (CCO) spoločnosti TMR Andrej Árendáš. 

Dynamické ceny v pokladniach

Jedna z tohtoročných noviniek, ktorá sa týka Jasnej i Vysokých Tatier, bude čakať na návštevníkov v samotných pokladniach. „Definitívne sme sa rozhodli, že z pokladní zmiznú „pevné ceny“. Nahradia ich ceny „dynamické“ – to znamená, že ceny sa budú meniť dynamicky podľa aktuálneho vyťaženia strediska, počasia a ďalších faktorov.  Budú ale vyššie v porovnaní s predpredajom gopass.sk/.pl/.cz ako aj s cenou v samoobslužných pokladniach Gopass Tickets,“ uviedol Andrej Árendáš. 

Samostatné ceny pre Štrbské Pleso a Tatranskú Lomnicu

Ďalšia novinka sa bude týkať špeciálne Vysokých Tatier. „Strediská Štrbské Pleso a Tatranská Lomnica budú mať v tejto zimnej sezóne samostatné  cenníky. Dôvodom tejto zmeny je rozdielnosť v infraštruktúre stredísk, dopravnom vybavení a počte lyžiarskych tratí. Môže sa stať, že v ten istý deň budú mať tieto strediská úplne rozdielne ceny a bude len na lyžiaroch, pre ktoré sa rozhodnú. K tomuto kroku sme pristúpili aj po dohode s podnikateľskými subjektami vo Vysokých Tatrách s cieľom ponúknuť lyžiarom produkt za adekvátnu cenu,“ informoval riaditeľ strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.

Flexi ceny sa zo Slovenska rozleteli aj do okolitých krajín – budú aj v Szczyrku a v Špindlerovom Mlýne

Najmodernejšie lyžiarske strediská v Českej republike a v Poľsku idú v stopách slovenských TOP stredísk a flexibilné ceny budú mať v tejto zimnej sezóne u nich premiéru. K Jasnej a Vysokým Tatrám sa tak od tejto sezóny pripájajú aj ďalšie lyžiarske strediská v portfóliu TMR – české TOP stredisko Špindlerův Mlýn a najväčšie poľské stredisko Szczyrk.  „V Poľsku aj v Česku tak bude odteraz ceny skipasov určovať „ponuka a dopyt“, tzn., že ceny v predpredaji na gopass.cz a gopass.pl budú závisieť od vyťaženosti strediska v daný deň, od dátumu rezervácie, počasia a od typu sezóny (hlavná alebo mimosezóna). Rovnako ako pri skorej rezervácii leteniek alebo bookingu hotelov, budú včasné rezervácie skipasov odmenené nižšími a výhodnejšími cenami tak ako v našich slovenských strediskách.V Poľsku budú mať zároveň svoju premiéru samoobslužné pokladne Gopass Tickets, ktoré zvýšia komfort online nákupu priamo v stredisku Szczyrk,“ uzavrel CCO spoločnosti TMR Andrej Árendáš.

 

 

_______________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní alebo si prenajíma a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, golfové rezorty, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách na Slovensku TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Grand Jasná, Hotel Tri Studničky, Chalets Jasná Collection, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktorú TMR spoluprevádzkuje. V slovenských Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Noc na Lomnickom štíte. V Rakúsku Skupina vlastní a prevádzkuje alpské stredisko na ľadovci Mölltaler Gletscher a jej sesterské stredisko Ankogel Mallnitz. V Čechách tiež nepriamo vlastní minoritný podiel v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd, Golf & Ski Resort Ostravice a prenajíma si Kaskáda Golf Rezort Brno, kde zastrešuje prevádzku hotela, reštaurácie a kongresového centra. V Poľsku TMR vlastní a prevádzkuje horské stredisko Szczyrk Mountain Resort a  Legendiu – Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). V rámci realitných projektov sa Skupina prevažne orientuje na rozvoj, budovanie a predaj apartmánov a komerčných priestorov a prenájom hotelov v rezortoch TMR.. Do konca finančného roka 2018 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR cca. 350 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.