Počasie zamiešalo karty: Štart lyžovačky sa odkladá, v Alpách sú strediská zasypané snehom

Počasie zamiešalo karty: Štart lyžovačky sa odkladá, v Alpách sú strediská zasypané snehom
Počasie zamiešalo karty: Štart lyžovačky sa odkladá, v Alpách sú strediská zasypané snehom
Stiahnuť PDF

Zime sa akosi do slovenských hôr tento rok nechce. Mrázik si zjavne podal ruku s Perinbabou a dohodli sa, že svoje umenie si nechajú na neskôr. „Na Martina sa nám podarilo aspoň na chvíľu spustiť technické zasnežovanie, no bolo to zbytočné. Mrazy neprichádzajú, a tak si budeme musieť na prvú lyžovačku v Jasnej ešte počkať,“ povedala Jana Kňavová, brand manažér strediska Jasná.

Aj napriek tomu sa ale rozhodli zimu v stredisku v sobotu 30. novembra srdečne privítať na tradičnom Winter Jasná openingu. „Možno práve tak jej dáme najavo, že nám už chýba a rozhodne sa byť k lyžiarom konečne štedrá,“ dodala Kňavová s úsmevom.

Rovnako to momentálne vyzerá aj na Štrbskom Plese. Teplota hore na Solisku je do mínus jedného stupňa, čo žiaľ na zasnežovanie nestačí. Pre porovnanie minulú zimnú sezónu už druhý novembrový týždeň už delá v Tatrách chŕlili sneh vo veľkom. Hneď ako teploty klesnú pod nulu, budú strediská robiť všetko pre to, aby sa lyžovačka čo najskôr začala.

Zatiaľ čo my na Slovensku ešte o zime iba snívame, Rakúšanom už dala poriadne zabrať. Snehová kalamita dokonca paralyzovala aj dopravu. Po veľkej nádielke prírodného snehu tak v stredisku Mölltaler Gletscher otvárajú ďalšie kilometre zjazdoviek. „Počas uplynulého týždňa sme vypli technické zasnežovanie, pretože príroda to s príchodom zimy zobrala naozaj vážne. Napadlo nám v priemere okolo 150 cm snehu. Hneď ako nám to počasie dovolilo, sme začali s prípravou zjazdoviek a už v piatok otvoríme ďalšie. V prevádzke budú lanovky Gletscher Express, Eisseebahn, Gletscher Jet,  Panoramabahn Klühspies, Schlepplift Stübele a zjazdovky 2, 3, 5, 7, 8, 9, 10 a cvičná plocha pre začiatočníkov pri medzistanici,“ uzavrel riaditeľ strediska Max Gottfried.

 

_____________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní alebo si prenajíma a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, golfové rezorty, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách na Slovensku TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Grand Jasná, Hotel Tri Studničky, Chalets Jasná Collection, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktorú TMR spoluprevádzkuje. V slovenských Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Noc na Lomnickom štíte. V Rakúsku Skupina vlastní a prevádzkuje alpské stredisko na ľadovci Mölltaler Gletscher a jej sesterské stredisko Ankogel Mallnitz. V Čechách tiež nepriamo vlastní minoritný podiel v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd, Golf & Ski Resort Ostravice a prenajíma si Kaskáda Golf Rezort Brno, kde zastrešuje prevádzku hotela, reštaurácie a kongresového centra. V Poľsku TMR vlastní a prevádzkuje horské stredisko Szczyrk Mountain Resort a  Legendiu – Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). V rámci realitných projektov sa Skupina prevažne orientuje na rozvoj, budovanie a predaj apartmánov a komerčných priestorov a prenájom hotelov v rezortoch TMR.. Do konca finančného roka 2018 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR cca. 350 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.