Pod 7 metrovým vianočným stromčekom sa zbierajú darčeky pre detské domovy

Pod 7 metrovým vianočným stromčekom sa zbierajú darčeky pre detské domovy
Pod 7 metrovým vianočným stromčekom sa zbierajú darčeky pre detské domovy
Stiahnuť PDF

Tenisti Miloš Mečíř, Andrej Martin, Ján Krošlák, Karol Beck, Norbert Gombos, Lukáš Lacko, Igor Zelenay a Branislav Stankovič a iní si uplynulú sobotu užili slalomové preteky na svahu Čučoriedky v Tatranskej Lomnici a spojili sa aj pre dobrú vec. Hračkami, knihami, tričkami, podpísanými tenisovými loptičkami a športovými potrebami, či osobnými darčekmi prispeli deťom z detských domovov pod vianočný stromček v Grandhoteli Praha v Tatranskej Lomnici. „Okrem tenistov sa do zbierky pripojil aj líder kapely Aya Boris Lettrich a spevák Tomáš Bezdeda. Verejnosť sa môže do Prvej tatranskej vianočnej zbierky zapojiť do 19. decembra, kedy budú prostredníctvom Nadácie Filantropia všetky darčeky odovzdané zástupcom z Detského domova Spišská Belá a z Detského domova sv. Klementa Hofbauera v Podolínci. Veríme, že deťom tieto praktické a užitočné veci pod stromčekom aspoň trošku pomôžu počas ich štúdia a vyčaria na tvári úsmev“, uviedol Ondrej Pelán, riaditeľ Grandhotela Praha.      

Bližšie informácie, aké darčeky deti najviac potešia a kde ich osobne priniesť alebo poslať poštou TU. V priestoroch konferenčnej sály Grandhotela Praha v Tatranskej Lomnici sa v pondelok 19. decembra o 18. hodine počas Prvého benefičného koncertu rozsvieti najvyššie položený vianočný stromček v Tatrách a odovzdajú sa zástupcom detských domovov vecné dary. Večer je oslavou tých, ktorí sa rozhodli spraviť na Vianoce deťom radosť. Pre všetkých hostí, ktorí prídu do Grandhotela je pripravený hudobný program so speváčkou Mirkou Partlovou a s detským husľovým orchestrom. Darčeky sa môžu pod stromček dávať aj na poslednú chvíľu priamo počas koncertu. Vstup na program je voľný. 

__________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horský hotel Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2015 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 206 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.