Posledná bodka za letom je Jasná bajkovačka

Posledná bodka za letom je Jasná bajkovačka
Posledná bodka za letom je Jasná bajkovačka
Stiahnuť PDF

V sobotu 12. 9. o 13.00 hod. zažije Chopok premiérový historicky prvý hromadný zjazd, kedy si členitý terén druhého najvyššieho kopca Nízkych Tatier vyskúšajú len tí, ktorí sa neboja extrémov. Štart je z výšky 2 004 m n.m., trať má dĺžku 5 175 m a prevýšenie 970 m. Najrýchlejší v cieli je víťaz. Bikeri sa z vrcholovej stanice lanovky na Chopku pustia po stredne ťažkej odjazdovej trati s názvom Summit Flatline, ktorou sa napoja na traverzovú zvážnicu až na Rovnú Hoľu, pokračujú cez stredne ťažkú freeridovú trať Deer Track z Priehyby až na Záhradky do cieľa.
Ďalšie preteky počas „bajkovačky“ odštartujú deti o 14:30 hod. V Kenzel detskom slalome si deti na detských bicykloch alebo odrážadlách zmerajú svoju šikovnosť v rôznych kategóriách. Atraktívne detské preteky v lokalite Záhradky si vychutnajú aj rodičia alebo diváci aj z pohodlia lanovky. Hlavný program uzavrie divácky najatraktívnejšia súťaž v skokoch na bicykloch – Ride & Fly, ktorá bude výberom najlepších skokanských výkonov bikerov cez drevenú prekážku. Víťazom sa stáva biker, ktorý skočí čo najďalej.
Bike park Rocky Mounatin Bike World v Jasnej so 17 km tratí rôznej náročnosti a bike lanovkami bude počas víkendu v prevádzke v sobotu 12.9. od 9.00-18.00 hod., v nedeľu 13.9. od 9.00-16.00 hod. Pre záujemcov je k dispozícii v lokalite Záhradky testovanie modelov bicyklov pre rok 2016 (elektrobicykle, downhillové bicykle ako aj cyklotrenažér) zadarmo, detská Kenzel zóna s cyklodielňou, prekážkovými dráhami, detskou jazdou zručnosti a detským mini slalomom, či požičaním kolobežiek a odrážadiel. Najmenší si budú zbierať pečiatky a súťažiť o zaujímavé ceny. Spevák Miro Jaroš zaspieva pesničky pre (ne)poslušné deti, pripravená je aj show s cvičeným psíkom, animácie a súťažné hry. Bikeri sa môžu tešiť na špeciálnu cenu lístka za lanovku len za 14 eur za celodenné jazdenie na oboch stranách Chopku. Online lístky aj cez GOPASS tu. Od 14.00-18.00 hod. sú pripravené open air koncerty skupín Trix, Bez hraníc a Teddy Toys, či after party v Hoteli Ski. Bližšie informácie k programu tu.
__________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2014 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 200 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.