Pre lyžiarov je počas Svetového pohára otvorených 41 km zjazdoviek

Pre lyžiarov je počas Svetového pohára otvorených 41 km zjazdoviek
Pre lyžiarov je počas Svetového pohára otvorených 41 km zjazdoviek
Stiahnuť PDF

Lyžiarske stredisko Jasná zažíva historické chvíle. Po 32. rokoch sa na svahy Chopku vracia Svetový pohár žien v alpských disciplínach. Mimoriadnej udalosti špičkových pretekov predchádzali viac ako ročné prípravy. Pre Jasnú, Liptov, celé Slovensko, ale aj lyžiarsku obec je to významný športový sviatok. Jasná sa usporiadaním pretekov Svetového pohára opäť vracia na mapu svetového lyžovania. Pre návštevníkov je počas troch dní pripravené množstvo koncertov, súťaží, aprés-ski party, módna šou, verejné žrebovanie štartovacích čísel za účasti pretekárok, ceremónie víťaziek a najmä nezabudnuteľná atmosféra. Sprievodný program Svetového pohára v Jasnej štartuje už dnes (štvrtok) 3. marca veľkou Happy End World Cup party a tzv. Bronzovou nocou s DJ-om Makro Mazág. V piatok 4. marca v čase od 10.00-12.00 hod. je na programe oficiálny tréning pretekárok. Návštevníci Jasnej si užijú Koleso šťastia a súťaže, JOJ-ku v Jasnej, Aprés-ski party a večer všetkých roztancuje tzv. Strieborná noc s Rytmusom a Darou Rolins, v hudobnom klube Happy End ďalej vystúpi Mike Saxi, DJ EKG a GOGO dancers. V sobotu 5. marca budú pretekárky súťažiť o 10:30 hod. v I. a 13:30 hod. v II. kole Obrovského slalomu. JOJ-ka v Jasnej prinesie živé prenosy priamo z atmosféry v stredisku. Od 12:00 hod. si návštevníci a priaznivci zábavy užijú FUNRADIO DOHODU na snehu, kde vystúpi DJ Julo alias Phyton, Hex, Heľenine oči, Polemic. Od 18:15 hod. bude verejné žrebovanie štartovacích čísel a svetové pretekárky naživo, ďalej Fashion show, koncert odohrá Majk Spirit a tzv. Zlatú noc odštartujú DJ EKG, DJ Milan Lieskovský, Mike Saxi, Bongoman Elizz a GOGO dancers. V nedeľu 6. marca je na programe o 10:30 hod. a 13:30 hod. I. a II. kolo Slalomu žien. Priamo z ratraku zabaví návštevníkov DJ Carlo, pripravené sú súťaže a SKI simulátor a poobede tzv. Patinová Celebration World Cup afterparty. Bližšie k rozmiestneniu pódií, a bohatému sprievodnému programu TU. Podrobne k dôležitým a praktickým informáciám počas konania SKI WORLD CUP JASNÁ TU.
Na trať AUDI FIS SKI WORLD CUP JASNÁ 2016 sa v sobotu a v nedeľu 5.- 6. marca postaví spolu 87 pretekárok z 18 krajín sveta. Zastúpené sú pretekárky zo Slovenska, Rakúska, Bieloruska, Kanady, Chorvátska, Českej republiky, Francúzska, Veľkej Británie, Nemecka, Talianska, Nórska, Poľska, Ruska, Slovinska, Švajčiarska, Švédska, USA a Lichtenštajnska. Medzi najväčšie lyžiarske hviezdy patrí Mikaela Shiffrin, Frida Hansdotter, Veronika Velez – Zuzulová, Petra Vlhová, Lara Gut a iné. Do prípravných prácach okolo celého podujatia je zapojených takmer 600 ľudí. S technikou prišli do dejiska príprav tri kamióny. Na osieťovanie tratí aj s tréningovou traťou sa použilo 8 km bezpečnostných sietí s cca 5 500 tyčami, ďalej približne 350 metrov bezpečnostných matracov a na samotné preteky sa použije 300 tyčí. Trať Svetového pohára sa pripravovala približne 10 dní a na jej úprave pracovalo od 10 – 120 ľudí. Stavba tribún trvala 4 dni. O akreditáciu na Svetový pohár do Jasnej požiadalo takmer 180 novinárov z Nemecka, Francúzska, Švédska, Rakúska, Slovenska, Poľska, Českej republiky, Maďarska, USA, Talianska a Ghany.
Preteky Svetových pohárov mužov a žien sa v Jasnej konali spolu trikrát. V rokoch 1979 a 1982 súťažili v rámci najstaršieho slovenského lyžiarskeho podujatia Veľkej ceny Demänovských jaskýň muži a v roku 1984 zasa ženy.    
__________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2015 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 206 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.