Prezident Ivan Gašparovič navštívil lyžiarske stredisko Jasná

Prezident Ivan Gašparovič navštívil lyžiarske stredisko Jasná
Prezident Ivan Gašparovič navštívil lyžiarske stredisko Jasná
Stiahnuť PDF

„Som tu krátko, mám ďalší program, ale stretol som sa s mladými juniormi, osobne som si prešiel trate pretekárov, sú vo výbornom stave. Som príjemne prekvapený rozsahom investícií v Jasnej a celkovou organizáciou majstrovstiev. Predovšetkým som spokojný s infraštruktúrou, ktorá tu je,“ komentoval svoju návštevu v lyžiarskom stredisku Jasná Ivan Gašparovič, prezident SR.   

Ivan Gašparovič si ako divák pozrel pretek obrovského slalomu junioriek na zjazdovke č.7 s názvom Majstrovská, kde súťažila aj slovenská reprezentantka Petra Vlhová. Za účasti predsedu Slovenského olympijského výboru Františka Chmelára, prezidentky Slovenskej lyžiarskej asociácie Jany Gantnerovej, predsedu organizačného výboru MSJ Andreja Devečku a predsedu predstavenstva a riaditeľa Tatry mountain resorts, a.s. Bohuša Hlavatého sa vyviezol lanovkou Funitel na vrchol Chopku. Prezident navštívil priestory ikonickej Rotundy, ktorá prepája severný a južný svah Chopku, prezrel si ubytovaciu časť Rotundy – Million Star Hotel aj panoramatickú reštauráciu Rotunda Restaurant.

Program MSJ pokračuje zajtra tretím dňom. Podrobne o pretekoch na http://www.jasna2014.sk/program/preteky/. Bližšie k sprievodnému programu s názvom Jasná Fest na http://www.jasna.sk/aktivity-a-eventy/eventy/jasna-fest-272-432014/. Fotky z návštevy na stiahnutie na http://www.uschovna.cz/zasilka/QIM8DSNJFWTZN8AH-V7F
________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe a Horský Hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerův Mlýn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský akvapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do uvedených stredísk takmer 190 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.