Pri Tatralandii vyrastá Superfly
Pri Tatralandii vyrastá Superfly
Stiahnuť PDF

„Superfly je logickým vyústením pokračovania stratégie Tatralandia rezortu. Projekt doplní už obľúbené atrakcie a vyplní chýbajúci deficit „suchých“ atrakcií v areáli. Jedná sa o jedinečnú zábavu, ktorých je v Európe veľmi málo a Tatralandia sa vždy snaží priniesť klientom počas dovolenky nezabudnuteľný zážitok,“ hovorí Marek Rattaj, konateľ Superfly Tunel s.r.o a externý partner Tatry mountain resorts, a.s.

Zábava v presklenej komore o priemere 4,3 m, kde rýchlosť vzduchu dosahuje 270 km/h vytvára identické podmienky ako pri voľnom páde. Vo vertikálnom simulátore sa návštevníci vznášajú v bezpečí pod neustálym dohľadom inštruktorov, s ktorými sa spolu učia ovládať svoje telo v prúde vzduchu a zažívajú tak beztiažový stav ako pri zoskoku z lietadla. Táto fyzická aktivita je dostupná každému zdravému človeku vo veku od 5 do 100 rokov, resp. pre ľudí od 110 cm. Lietanie v komore má aj edukačnú funkciu, človek sa naučí lepšie udržiavať rovnováhu, koordinovať pohyby tela, rúk a nôh a taktiež dochádza k precvičovaniu svalov. Profesionálni športovci prirovnávajú atrakciu ku gymnastike alebo joge vo vzduchu, ktorá je dostupná aj pre imobilných ľudí, ktorí si chcú vyskúšať voľnosť pohybu.

Akvapark Tatralandia pripravuje kombinovaný balíček, v ktorom si návštevníci môžu užívať vstup do akvaparku spolu so základným balíčkom Superfly. Doba lietania v simulátore je rozdelená do 1,5 minútových vstupov. 3 minúty voľného pádu zodpovedajú asi 3 – 4 zoskokom z lietadla z výšky 4000 m. Otvorenie atrakcie je naplánované v letnej sezóne.

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel Slovakia a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlyn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský akvapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.