Prvá lyžovačka bude na Štrbskom Plese už v sobotu 26. novembra

Prvá lyžovačka bude na Štrbskom Plese už v sobotu 26. novembra
Prvá lyžovačka bude na Štrbskom Plese už v sobotu 26. novembra
Stiahnuť PDF

„Už niekoľko dní si komunita snowboardistov stavia na zjazdovke prekážky a skúša novosezónne jazdenie. Rozhodli sme sa vyjsť v ústrety dopytujúcim nedočkavým lyžiarom a otvoriť červenú zjazdovku Interski na prvé testovanie snehu. Na svahu je 40 cm snehu a podmienky na lyžovanie dobré. Nakoľko sú predpovede meteorológov na najbližšie obdobie priaznivé pre technické zasnežovanie, predpokladáme, že delá pôjdu už od nedele v nonstop režime. Naším cieľom je pripraviť zjazdovky tak, aby sezóna odštartovala naplno 3. decembra a podarilo sa nám v Tatrách otvoriť do Vianoc, čo najviac zjazdoviek. Čo sa týka nového týždňa, uvidíme aký bude záujem o lyžovanie počas soboty a nedele a podľa toho prispôsobíme aj prevádzku Interského v najbližších dňoch“, uviedol Peter Tomko, šéf lyžiarskeho strediska na Štrbskom Plese.

Lyžiarom je k prvej víkendovej lyžovačke k dispozícii lanová dráha Mostíky podľa prevádzkových hodín od 8:30-15:30 hod. S prvou lyžovačkou je v platnosti aj celosezónny lístok Šikovná sezónka. Jednodňový lístok pre všetky vekové kategórie zakúpený na pokladni a cez www.gopass.sk bude v cene 16,90 eur. Pre peších turistov je v prevádzke lanová dráha Solisko Expres a reštaurácie Bivac na Solisku a Slalom pri údolnej stanici lanovky Solisko Expres. Informácie o postupnom otváraní zjazdoviek na Štrbskom Plese a v Tatranskej Lomnici budú aktualizované na strediskovej stránke www.vt.sk

Najdlhšia lyžiarska sezóna trvala na Štrbskom Plese 174 dní od 11.11.2006 – 8.5.2007. Posledné roky sa lyžovačka začínala 18.12. (2010), 3.12 (2011), 2.12. (2012), 7.12. (2013), 30.11. (2014), 6.12. (2015), 5.12. (2016). 

TOP atrakcia zimnej sezóny vo Vysokých Tatrách Tatranský ľadový dóm na Hrebienku z 90 ton ľadu je po štvrtý raz sprístupnený verejnosti od piatku 25. novembra.

__________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horský hotel Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2015 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 206 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.