Prvú lyžovačku vo Vysokých Tatrách si lyžiari užijú na Štrbskom Plese

Prvú lyžovačku vo Vysokých Tatrách si lyžiari užijú na Štrbskom Plese
Prvú lyžovačku vo Vysokých Tatrách si lyžiari užijú na Štrbskom Plese
Stiahnuť PDF

Na Štrbskom Plese budú od prvého decembrového piatku v prevádzke tri zjazdovky. Interski, Turistická i Junior. „Snehové podmienky na týchto troch zjazdovkách sú veľmi dobré, snehová pokrývka je vo výške 45 centimetrov. Lyžovačka by to mala byť naozaj dobrá,“ zhodnotil vedúci horského strediska Štrbské Pleso Peter Tomko. Ako dodal, na zasnežení zjazdovky Esíčko sa stále intenzívne pracuje. 

Už deň po otvorení strediska v sobotu 8. decembra si na svahu zmerajú sily najlepší slovenskí tenisti v zábavnej disciplíne „paralelného lyžiarsko-tenisového zjazdu“. Svoju účasť už potvrdili  Miloslav Mečíř, Marián Vajda, Karol Beck ale aj české hviezdy – Leoš Friedl a Václav Roubíček. „V tomto termíne budú v Tatrách aj Lacko, Gomboš, Schmiedlová a Kužmová – veríme, že v sobotu prídu svojich kolegov povzbudiť na svah,“ doplnil Branislav Stankovič, organizátor podujatí ATP Challenger tour Poprad-Tatry.

V Tatranskej Lomnici sa lyžovačka spustí o týždeň neskôr. V sobotu 15.12. je pripravené aj veľkolepé otvorenie sezóny.  Návštevníkov strediska prenesie do obdobia 30. – 40. rokov 20. storočia. „V stredisku Tatranská Lomnica budú návštevníkom k dispozícií osobní poddaní, ktorí im s úsmevom pomôžu s prenosom  lyžiarskej výbavy, oprášia ich od snehu, pomôžu s navoskovaním lyží, či s naleštením lyžiarok,“ vymenoval manažér obchodu a marketingu pre Vysoké Tatry Lukáš Brodanský. 

Poddaní návštevníkov dokonca zahrejú čajom, či dekou, vyprevadia na lanovku, či von z nej. „Samozrejmosťou bude aj kráľovská starostlivosť počas cesty lanovkou, kedy služobníctvo pripraví jedinečnú atmosféru v podobe rozdávania slnečných okuliarov, aktuálnych novín, alebo pre tých viac bojazlivých aj pohárik na spríjemnenie cesty,“ dodáva Brodanský.   Zahájenie programu je naplánované na 8:20 v podobe animácii, tanečného vystúpenia a slávnostného otvorenia lanovky. Tento rok je pripravená aj lahôdka pre zberateľov. Špeciálna edícia bankovky s nulovou hodnotou a motívom Lomnického štítu. „V predaji bude počas celého dňa na Skalnatom plese. V rámci predaja bankovky s nulovou hodnotou bude počas celého dňa pripravený program 75 Tajomstiev lanovky na Skalnatom Plese,“ uzavrel Brodanský. 

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu  vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horskú ubytovňu Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2017 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 300 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.