Prvý Dog friendly hotel v Tatrách
Prvý Dog friendly hotel v Tatrách
Stiahnuť PDF

Vziať si svojho psíka na vytúžený oddych a užívať si s ním kopec zábavy, už nie je problém. Najlepší priateľ človeka – pes je vítaný aj vo vysokotatranskom Hoteli FIS***, kde sa o neho postarajú štýlovo a ubytujú grátis. Uvítajú ho miskou na vodu a jedlo, dekou, uterákom na labky, či keksíkmi. Poslušné psíky majú v hoteli neobmedzený pohyb. V Dog friendly kaviarni je pre malých maznáčikov pripravené špeciálne menu. Prvý tatranský Dog friendly hotel poskytuje aj sprostredkovateľské služby ako sú: vôdzka na požičanie, dobroty pre psy na hotelovej recepcii, venčenie na objednávku, odporúčanie na veterinárne služby, či na kadernícky salón v okolí. http://www.hotelfis.sk/sk/hotel/novinky/172-prvy-dog-friendly-hotel-v-tatrach

Hotel FIS*** má ideálnu východiskovú polohu na rôzne výlety so psom, či už okolo romantického jazera Štrbské pleso alebo okolo samotného hotela, či k Jazierkam lásky.

O pohybe psov v Tatranskom národnom parku hovorí novelizácia zákona o ochrane prírody a krajiny, ktorá povoľuje pohyb psov v národnom parku aj v najvyššom 4. a 5. stupni ochrany. Podmienkou je mať ho na vôdzke a s nasadeným náhubkom. Viac info na stránke TANAPu.
 http://spravatanap.sk/web/index.php/2012-08-24-09-59-24/vodenie-psa-v-tanape

_________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel Slovakia a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlýn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský akvapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.