S Dedom Mrázom prídu do Jasnej živé soby

S Dedom Mrázom prídu do Jasnej živé soby
S Dedom Mrázom prídu do Jasnej živé soby
Stiahnuť PDF

Dedo Mráz spolu s Nastenkou privezú do Jasnej živé laponské soby so záprahom. V Jasnej bude veselo aj vďaka živej hudbe saxofonistu a harmonikára. Ľadový bar zas poteší milovníkov obľúbeného ruského nápoja – vodky. V reštaurácii Happy End sa budú podávať typické ruské jedlá a večer sa na parkete rozprúdi pravá šou v ruskom štýle.

Zvýšená návštevnosť Liptova a Nízkych Tatier rusky hovoriacou klientelou sa každoročne spája s obdobím po Vianociach až do prvej polovice januára. Rusky hovoriaca klientela tu pravidelne trávi svoje pravoslávne sviatky či už na lyžovačke alebo v termálnych bazénoch akvaparku Tatralandia. Oproti minulému roku prišlo do hotelov Tatry mountain resorts, a.s (TMR) vo Vysokých a Nízkych Tatrách o 30% viac rusky hovoriacich klientov, najmä z Ukrajiny a Ruska. Niektoré hotely evidujú nových, ale aj starých a stálych rusky hovoriacich klientov, ktorí však utrácajú striedmo alebo približne rovnako ako minulý rok. Rusky hovoriaca klientela sa zaujímala aj o aktivity po lyžovačke ako je napr. Tatranská večera zážitkov alebo výlet lanovkou na Lomnický štít. Hotely TMR sa prispôsobujú rusky hovoriacej klientele dekoráciou, menu v ruskom jazyku a hudobnou produkciou. Počas pobytu môže rusky hovoriaca klientela využiť možnosť jednodňového fakultatívneho výletu do Viedne hotelovým mikrobusom alebo využívať wellness služby, či športovú Arénu a simulátor voľného pádu Superfly v areáli Tatralandie.

Aj keď je Perinbaba túto zimu na sneh skúpa, v lyžiarskych strediskách prevláda optimistická nálada. Lyžuje sa na technickom snehu na 22 otvorených zjazdoviek v Jasnej na oboch stranách Chopku a na 11 zjazdovkách vo Vysokých Tatrách. Tatranci veria, že počasie sa v najbližšej dobe spamätá a lyžiarom pribudne vytúžená snehová perina. Už koncom januára pribudnú k ľadovému Tatranskému Dómu na Hrebienku ľadové sochy Tatry Ice Master  a stredisko Jasná čaká na prelome februára až marca (26.2.-6.3.2014) prestížne podujatie Majstrovstiev sveta juniorov v alpských disciplínach.
_________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe a Horský Hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerův Mlýn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský akvapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do uvedených stredísk takmer 190 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.