Skrotiť Chopok z výšky 2 004 m zo sedadla bicykla a horskej káry

Skrotiť Chopok z výšky 2 004 m zo sedadla bicykla a horskej káry
Skrotiť Chopok z výšky 2 004 m zo sedadla bicykla a horskej káry
Stiahnuť PDF

Letné tatranské atrakcie sú súčasťou turistického ruchu a poskytujú netradičné možnosti ako sa dopraviť na miesto určenia pohodlne, originálne a najmä bezpečne. Stačí sa vyviesť lanovkou zo severnej alebo južnej strany Chopku a vybrať si na svoju 4 350 metrov dlhú jazdu – horskú káru alebo bicykel. Nenáročnou a rekreačnou alternatívou je zjazdiť najľahšie trate bike parku na kolobežke. Počas letných prázdninových mesiacov sú bicykle, kolobežky a horské káry upevnené na bok sedačkovej lanovky a ďalej vyvážané štýlovými kabínami funitelu až na vrchol Chopku. Detailne k popisom tratí, prevádzke bike parku a dôležitým upozorneniam týkajúcim sa NAPANTu TU. Na jazdu za poznaním a novými skúsenosťami vo voľnom horskom teréne, si bicykel a kolobežku stačí požičať v požičovniach Rocky Mountain. Všetky typy dopravných prostriedkov sú stabilné a skonštruované pre bezpečnú jazdu z kopca. Sú jednoduché na ovládanie, dokonale kopírujú terén a riadenie zvládnu takmer všetky vekové kategórie. Tí najmenší si vychutnajú jazdu z kopca spolu s rodičom. Jednou z atraktívnych letných noviniek je aj bunjee trampolína na prestupovej stanici Priehyba, s ktorou majú malí a veľkí o niečo viac adrenalínu v krvi. Vďaka opornému systému a pružným lanám sa na trampolíne dajú robiť saltá vpred aj vzad. Vodné bicykle s člnkovaním na Bielej Púti, hľadaním pokladu draka Demiána, či nordic walkingom obohatia dovolenku v Nízkych Tatrách o nový rozmer.

Dať zbohom únave po celodennej túre a vyskúšať si horskú káru zo stanice Štart do Tatranskej Lomnice je práve pre tých, ktorí trávia voľné chvíle vo Vysokých Tatrách. Profi monster kolobežky, či motobežky s troma stanoviskami na Štrbskom Plese, sú ideálnym doplnkom ako objaviť skryté krásy v regióne. Doprava za zážitkami vo Vysokých Tatrách  môže byť výnimočná rovnako ako denný program pod Lomnickým štítom, náučno-zábavný chodník Tatranskej divočiny, detské atrakcie Mini Tatralandia Parku a člnkovanie na magickom Štrbskom plese.  
______________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Horský Hotel Srdiečko a Million Star Hotel. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 190 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.