Sľub tatranskej divočiny
Sľub tatranskej divočiny
Stiahnuť PDF

Prázdniny sú pred dverami a preto je najvyšší čas rozhodnúť sa, kam na výlet. Vysoké Tatry sú ideálnou rodinnou destináciou. K letným atrakciám sa od soboty 27. júna pripojí známa Tatranská divočina, ktorá tento rok prináša deťom 7 etáp v prírode so zvieracími pomocníkmi, ktorí sú zároveň sprievodcovia, 5 hlavolamov na voľný čas a súťaž o ceny pre celú rodinu. „Počas piatich letných sezón sa do eko-friendly projektu Sprievodca Tatranskou divočinou zapojilo už viac ako 125 tisíc fanúšikov. Tatranská divočina s pútavými príbehmi je súčasťou rodičov a detí od roku 2010, kedy boli malí drobci pripravení na prvé veľké dobrodružstvá a začali spoznávať tatranskú prírodu netradičným spôsobom. V rámci projektu je už niekoľko rokov aj eko-mini park Svištia krajinka na Skalnatom plese s jedinečnými drevenými sochami tatranských zvieratiek v životnej veľkosti a náučným chodníkom okolo plesa,“ uviedol Juraj Chovaňák, marketingový riaditeľ z Vysokých Tatier.
Cesta 7 náučnými príbehmi Sprievodcu Tatranskou divočinou začína pri aprés-ski bare v Tatranskej Lomnici, kde sa ukrýva Palacinkové dobrodružstvo medveďa Kuba, v Lomnickom sedle skompletizuje deťom Príbeh o orlovi šifra v tajomnom kolese pravdy a s pomocou navigácie nájdu malí pátrači polohu Stratených listov/puzzle kamzíka Pirina. Stretnutie s tatranskými kamarátmi sa začne zábavnou hrou na schovávačku v detskom parku Kamzíkovo. Po ceste k Vodopádom Studeného potoka odhalia deti Príbeh o tom, ako orol Karol chcel byť kráľom, pri prechádzke Tatranskou magistrálou zo Skalnatého plesa k Vodopádom Studeného potoka dostanú deti Návštevu z tatranských lesov. Tajomstvo Štrbského Plesa ukrýva odpoveď na to, prečo sa miesto, kde končí sedačková lanovka volá Solisko. Cieľom Sprievodcu Tatranskej divočiny je spoznávanie Tatier zábavným spôsobom. Brožúrka malého objaviteľa Tatier je predajná vo Vysokých Tatrách v pokladniciach údolných staníc lanoviek, na infocentrách alebo v športových obchodoch Tatry Motion. Bližšie k projektu aj TU.
Pri spoznávaní prírody a života v horách náučnou formou, si deti spolu s rodičmi oddýchnu v prekrásnom vysokohorskom prostredí a majú možnosť zabaviť sa v najväčšom detskom krytom ihrisku Kamzíkovo na Skalnatom plese. Na Štrbskom Plese sa na najmenších počas roka teší aj Mini Tatralandia park pod skokanskými mostíkmi s autíčkami a pretekárskou formulou.
Novinkou tohto leta pri nástupnej stanici lanovky v Tatranskej Lomnici bude tematické detské ihrisko, ktoré je vytvorené z drevených cievok, na ktorých bolo v minulosti navinuté ťažné a pomocné lano. Na ihrisku sú deťom k dispozícii preliezky so šmýkačkami, hojdačka a zvonkohra. Náučnými chodníkmi sa rodiny dostanú k tým najkrajším tatranským lokalitám a počas leta sú pre nich pripravené obľúbené podujatia ako Medvedie dni na Hrebienku (30.7.-2.8.2015) alebo Svište na Plese (22.-23.8.2015).
S príchodom leta štartuje v Tatranskej Lomnici denný prázdninový letný program pod Lomnickým štítom s názvom FIT & HAPPY HIGH TATRAS. Od 1. júla sú pre najmenších pripravené každý pondelok Tatranské tvorivé dielne v Kamzíkove, v utorok si nadšenci tradičných indických zostáv zacvičia spolu Jogu pod Lomničákom, v stredu štartuje na Skalnatom plese pri Svištej krajinke Rýchlokurz nordic walkingu, vo štvrtok sa tatranská príroda spoznáva inak – so strážcom TANAPu, piatok bude patriť Detským lezeckým pretekom v indoor fun parku Kamzíkovo, v sobotu sa malí aj veľkí vydajú za dobrodružstvom s Digitall Geocaching v okolí Skalnatého plesa a nedeľu uzavrie Kamzičia olympiáda vo Svištej krajinke. Podrobne k dennému programu TU.
________________________________________________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2014 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 200 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave