Snežné delá sú opäť v plnom nasadení, sezónu v Jasnej otvorí veľkolepá party

Snežné delá sú opäť v plnom nasadení, sezónu v Jasnej otvorí veľkolepá party
Snežné delá sú opäť v plnom nasadení, sezónu v Jasnej otvorí veľkolepá party
Stiahnuť PDF

Snežné delá sa znovu spustili v nedeľu podvečer na Štrbskom Plese, v Tatranskej Lomnici aj na Chopku. Lyžiarske stredisko Jasná štartuje otvorenie sezóny prvou lyžovačkou už v sobotu 3. decembra, kedy budú v prevádzke na severnej strane modré zjazdovky Turistická (č 5), Lúčky (č 14), Biela Púť (č 13) a na južnej strane červené zjazdovky Slnečná (č 31) a Tréningová (č 31a) a ich príslušné lanovky. Vysneženie a otváranie zjazdoviek závisí od vhodného počasia, zatiaľ sa predpokladá, že v sobotu bude na Chopku otvorených takmer 7 km zjazdoviek od nadmorskej výšky cca 1 480 m n.m smerom nižšie. V prípade dobrých snehových podmienok pribudnú lyžiarom postupne aj ďalšie kilometre a otvoria sa aj zjazdovky Predné Dereše (č 33a), Turistická (č 5a), Májová Rovná hoľa – Priehyba (č 2a) a Májová Priehyba – Jasná (č 2b). Mapa TU. Aktualizované informácie o percentách vysneženia svahov na oboch stranách Chopku a postupnom otváraní zjazdoviek prináša denne stredisková stránka www.jasna.sk.

Zimnú sezónu v najväčšom lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry otvorí 3. decembra športový sviatok na svahu a tanečná nočná party v hudobnom klube Happy End pod názvom Winter Music Opening. Denný program bude v znamení športu tradičného BMW Xdrive preteku s virtuálnymi hrami v Xbox aréne a tí, čo prídu bez lyží, sa môžu zapojiť do technickej jazdy na novej atrakcii Skki trikke – na tzv. trojkolke (troch lyžiach spojených volantom s otočným kĺbom). Lyžiar na Skki trikke prenášaním váhy ako na lyžiach, brzdí a zatáča podľa potreby. Zaujímavosťou je, že na jazdu netreba viazanie, ale postačia obyčajné topánky a navyše kolená pri jazde nie sú vôbec preťažované. Od 21. hodiny čaká fanúšikov zábavy strhujúca plavba tanečnými destináciami v štýle luxusnej zaoceánskej lodi, ktorá navštívi Paríž, Rio de Janeiro, Afriku, New York a Londýn. Vďaka špičkovým DJom – Publik DJ, DJ EKG, Milan Lieskovský, DJ Easte Luke a charizmatickému latino spevákovi Eusebiovi si všetci užijú show tanečné vystúpenia počas celej plavby až do cieľovej stanice Jasná. Podrobne o dennom a večernom programe TU.

Prvú lyžovačku si od 26. novembra užívajú lyžiari na svahu Interski na Štrbskom Plese, kde je aktuálne 40 cm snehu a podmienky na lyžovanie dobré. Ostáva len dúfať, že Perinbaba poriadne ponatriasa perinu a tatranským strediskám sa podarí vysnežiť a otvoriť zjazdovky už v dohľadnej dobe. V horskom stredisku Tatranská Lomnica prebieha do 9. decembra pravidelná jesenná technická údržba. Lanovky budú pre verejnosť opäť v prevádzke v sobotu 10. decembra. Nová nádielka snehu umožnila spustiť 2,5 km dlhú sánkarskú dráhu z Hrebienka do Starého Smokovca. Denná sánkovačka je v prevádzke od dnešného dňa a ak sa snehové podmienky počas najbližšieho obdobia nebudú výrazne meniť, návštevníci si môžu užiť aj nočnú sánkovačku každý utorok, piatok a sobotu v čase od 19.-21.hodiny. Bližšie informácie TU.


__________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horský hotel Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2015 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 206 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.