Svätojánska noc má v Tatrách magickú moc

Svätojánska noc má v Tatrách magickú moc
Svätojánska noc má v Tatrách magickú moc
Stiahnuť PDF

Horské stredisko v Tatranskej Lomnici pripravilo počas leta 3 zážitkové Večere pod hviezdami. Návštevníci Skalnatého plesa si užijú program s jedinečnou tematikou Svätojánskej noci (24.6.), Medvedej noci (6. 8) a Noci šéfkuchárov (20.8.). Už tento piatok ochutnajú tí prví čaro Svätojánskej noci. 
Jánske slávnosti majú pôvodne pohanský základ. Počas letného slnovratu sa kedysi na vyvýšených kopcoch pálili ohne, aby ľudí ochránili pred zlými silami, aby si uctili Slnko a privolali dážď na pomoc úrode. Rituály, zvyky a povery boli súčasťou letného slnovratu a oslavou štyroch živlov – ohňa, vody, zeme a vzduchu. Ohňu na kopcoch  nad dedinou sa pripisovala magicko-očistná funkcia. V minulosti sa každý slnovrat chápal ako začiatok novej etapy vhodnej na regeneráciu síl prírody a človeka. V predkresťanských časoch sa verilo, že bylinky nájdené na Jána, majú ozdravné účinky a nazbierané pred východom slnka prezradia, čo vedia liečiť. „Práve kúzlo bylín na prvej zážitkovej tatranskej večeri priblížia čaje zo svätojánskych byliniek a likéri s výťažkami z horských bylín. Veríme, že počasie bude v túto noc priaznivé a dobrá viditeľnosť ponúkne úžasný výhľad do rozžiarenej Podtatranskej kotliny“, uviedol Lukáš Brodanský, brand manažér horského strediska Vysoké Tatry.
Rezervácie Večere pod hviezdami sú cez www.gopass.sk, osobne, e-mailom alebo telefonicky na Infocentre v Tatranskej Lomnici. Bližšie k menu a programu TU. Tatranci otvorili uplynulý víkend turistické chodníky a stavili na tradičné ťaháky leta ako napr.: Husľový koncert na Skalnatom plese, Benátsku noc na Štrbskom plese, Medvedie dni na Hrebienku, či Svište na Plese. 
__________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2015 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 206 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.