Tatralandia je rajom pre surferov
Tatralandia je rajom pre surferov
Stiahnuť PDF

Atrakcia je určená milovníkom adrenalínu, úplným začiatočníkom, deťom od 6 rokov, či tým, ktorí radi skúšajú nové veci. 5,5 metrov vysoká konštrukcia je návštevníkom Aquaparku Tatralandia sprístupnená denne v čase od 9.00 – 21. hod. Vyškolení inštruktori pomáhajú záujemcom s ovládaním techniky body surfingu a jazde na kolenách na stredne ťažkej vlne, ktorej rýchlosť dosahuje 30-70 km/h.

„Náš areál sa rozrástol o ďalšiu vzrušujúcu atrakciu. Po simulácii voľného pádu v Hurricane Factory Tatralandia, ponúka aquapark toto leto aj jazdu na morskej vlne. K najdivokejšej a jedinej U-rampe (Boomerang Raft Ramp) na Slovensku, či pocitu beztiaže na najstrmšom tobogane (Free Fall) pribudla mobilná morská vlna (Wawe surfer) s bezhraničnou možnosťou slobody jazdenia na ´doske´. Táto atrakcia dopĺňa pod Tatrami koncept karibského raja Tropical Paradise, ktorý od prvých momentov navodzujú živé palmy z Floridy, slaná morská voda, stroskotaná drevená plachetnica pirátskej lode, pravé koraly, či pohodlné a vyhriate ležadlá. Umelá morská vlna je atraktívnym lákadlom najmä pre vášnivých surfistov, ľudí vyhľadávajúcich aktívny oddych ´na pobreží´, ale aj pre malých a nezbedných zvedavcov. Inšpirovali sme sa surferskymi spotmi vo Francúzsku, na exotickom Bali, teda destináciami, ktoré majú celoročne tie najlepšie podmienky na tento druh vodného športu,“ uviedla Andrea Lehotská, marketingová manažérka Aquaparku Tatralandia.

Rodiny s deťmi si pri návšteve letnej časti areálu Tatralandie užívajú aj ďalšiu novinku akou je 8 metrový detský hrad s preliezkami, šmýkačkami, toboganmi a pieskoviskom vedľa slnečnej a štýlovej reštaurácie Medrano. Vo Funparku pribudol obľúbený autodrom s plochou 20 x 10 metrov a autíčkami talianskej výroby, či tradičná detská atrakcia na spôsob vláčika s dvoma kamiónmi a autíčkom na koľajniciach vhodná pre najmenšie deti. 

Aquapark Tatralandia je najväčším vodným svetom na Slovensku so zárukou zábavy 365 dní v roku. Počas letnej dovolenky si malí aj veľkí prídu na svoje v 14 bazénoch s morskou, termálnou a čírou vodou a adrenalín si užijú na 26 toboganoch, šmýkačkách, či atrakciách s celodenným animačným programom. Bližšie informácie na www.tatralandia.sk   
________________________________________________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2014 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 200 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.