Tatralandia opäť otvorená, v celoročnom areáli je k dispozícii 7 bazénov a 5 toboganov

Tatralandia opäť otvorená, v celoročnom areáli je k dispozícii 7 bazénov a 5 toboganov
Tatralandia opäť otvorená, v celoročnom areáli je k dispozícii 7 bazénov a 5 toboganov
Stiahnuť PDF

Vodný park, ktorý bol uzavretý od októbra 2020, otvoril pre skupiny max. 6 osôb v dvoch bazénoch už 22. apríla. Ústup pandémie priniesol uvoľnenie preventívnych opatrení a Tatralandia sa vo štvrtok 27. mája nadýchla k reštartu a sprístupnila celoročný areál akvaparku s bazénmi naplnenými čírou alebo slanou vodou, toboganmi s nástupom a dopadom v interiéri, vodným barom s obľúbenými miešanými nápojmi, tropickou garantovanou teplotou nad 30°C a živými palmami. K dispozícii je aj relax v Keltskom saunovom svete alebo masáž, zábal či peeling vo Wellness centre.
„Sme radi, že sme mohli po dlhých mesiacoch opäť otvoriť celý celoročný areál a dať možnosť ľuďom oddýchnuť si a načerpať sily v bazénoch, saunách alebo vo wellness. Nastavili sme fungovanie tak, aby si mohol vybrať naozaj každý – či chce prísť na tri hodiny alebo na celý deň. Sme pripravení pri dodržaní všetkých preventívnych opatrení poskytnúť ľuďom maximum zážitkov tak, ako sú u nás zvyknutí. Pre väčšie pohodlie, bezpečnosť a zároveň garanciu vstupu odporúčame riešiť vstupenky v online predpredaji cez Gopass,“ informoval riaditeľ vodného parku Igor Mráz.

Preventívne opatrenia v Tatralandii určuje COVID semafor. Aktuálne sa musí každá osoba využívajúca služby Tatralandie preukázať potvrdením o negatívnom výsledku antigénového testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 24 hodín alebo negatívnym výsledkom RT-PCR testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín; táto povinnosť neplatí pre deti do 10 rokov, zaočkovaných a osoby, ktoré sa preukážu potvrdením o prekonaní Covid-19 v zmysle vyhlášky. Návštevníci môžu využiť testovacie kapacity MOM priamo pred vstupom do Tatralandie, ktoré je otvorené v čase 9:00 -16:30 hod. Vstup do vodného parku Tatralandia je možný výlučne s prekrytými dýchacími cestami; platí to pre vstupný vestibul a spoločné priestory šatní. Toto nariadenie sa nevzťahuje na pobyt v bazénoch, wellness centre, saunovom svete a gastronomických zariadeniach. Pre klientov, ktorí sa rozhodnú stráviť v Tatralandii viac dní, je k dispozícii ubytovanie v chatovom rezorte Holiday Village Tatralandia s celodennými vstupmi do vodného parku v cene ubytovania.

Zlepšovanie epidemiologickej situácie na Slovensku a v okolitých krajinách a následné uvoľňovanie opatrení privítala aj Slovenská asociácia akvaparkov, kúpalísk a plavární (SAAKP). „Dnešným dňom sa k šiestim subjektom rekreačného kúpeľníctva na južnom a západnom Slovensku pripojila aj Tatralandia, ktorá otvorila svoje brány návštevníkom po viac ako siedmich mesiacoch. Ďalší členovia asociácie avizujú postupné otváranie svojich prevádzok začiatkom júna. Musíme však konštatovať, že pri momentálnom nastavení kapacitných obmedzení (max 500 osôb) má 6 najväčších subjektov s rozlohou v desiatkach tisícov metrov štvorcových okamžitú kapacitu podobnú ako jedno nákupné centrum. Vzhľadom na počet aktuálne zaočkovaných osôb a osôb, ktoré ochorenie prekonali, je z nášho pohľadu nevyhnutná eliminácia kapacitných obmedzení, aby sme boli schopný poskytnúť zodpovedným občanom možnosť stráviť dovolenku na Slovensku vo svojom obľúbenom rezorte, kúpalisku či akvaparku,“ uviedol 1. viceprezident SAAKP Peter Kolenčík.

___________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní alebo si prenajíma a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, golfové rezorty, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách na Slovensku TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Grand Jasná, Hotel Tri Studničky, Chalets Jasná Collection, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso. V slovenských Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Noc na Lomnickom štíte. V Rakúsku Skupina vlastní a prevádzkuje alpské stredisko na ľadovci Mölltaler Gletscher a jej sesterské stredisko Ankogel Mallnitz. V Čechách tiež nepriamo vlastní minoritný podiel v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd, Golf & Ski Resort Ostravice a prenajíma si Kaskáda Golf Rezort Brno, kde zastrešuje prevádzku hotela, reštaurácie a kongresového centra. V Poľsku TMR vlastní a prevádzkuje horské stredisko Szczyrk Mountain Resort a Legendiu – Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). V rámci realitných projektov sa Skupina prevažne orientuje na rozvoj, budovanie a predaj apartmánov a komerčných priestorov a prenájom hotelov v rezortoch TMR. Do konca finančného roka 2019 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR cca. 400 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.