Tatralandia otvára štýlovú reštauráciu Medrano

Tatralandia otvára štýlovú reštauráciu Medrano
Tatralandia otvára štýlovú reštauráciu Medrano
Stiahnuť PDF

Viac ako rok a pol trávia návštevníci Liptova svoju dovolenku v krytej hale tropického sveta Tropical Paradise. Najmä tí malí si svoje huncútstva nevedenia predstaviť bez stroskotanej pirátskej lode na brehu skalného útesu alebo v slanej morskej vode s umelými vlnami. Otvorením leta v Tatralandii uplynulú sobotu, boli sprístupnené aj letné bazény a adrenalínové atrakcie situované v areáli aquaparku. Čaro outdoor života na vzduchu s nekonečnými výhľadmi a atmosférou dovolenky pri mori ocenia návštevníci 400 miestnej reštaurácie Medrano, v blízkosti letných bazénov. Špeciálny dizajn strechy reštaurácie pripomína plachty lode s atypicky riešenými oceľovými rámami a strešnými oblúkovými väzníkmi. Výška stavby je od 3 do 6 metrov, oceľová konštrukcia váži 43,2 ton, strecha zo špeciálnej plachtoviny má 540 m2. Zámerom autorov projektu Medrana bolo vytvoriť vzdušný priestor s prehľadnou prevádzkou verejného stravovania.

„Inšpirovali sme sa názvom slávneho elegantného francúzskeho cirkusu Cirque Medrano, ktorý bol druhom zábavného podniku v 19. storočí v Paríži. Cirkus bol Mekkou umelcov, na predstavenia chodila vybraná spoločnosť. Fenomenálny úspech dosiahol vďaka inováciám, technickým objavom, ktoré zavádzali jeho majitelia a sledovaním nových trendov. Naše Medrano má zaujímavý architektonický vzhľad pripomínajúci z časti otvorenú, atypicky riešenú „manéž“ zo špeciálnej ocele, ktorej strecha pripomína plachtu lode. Plynule tak nadväzuje na charakter dovolenkovej destinácie, kde dominuje Tropical Paradise, ktorý je zas známy svojím tvarom uzavretej mušle. Medrano má otvorené poschodie a je z neho prekrásny výhľad na „liptovské more“. Naši zákazníci si budú môcť pochutnať na širokej ponuke čerstvých šalátov, tradičných slovenských jedál, ovocných štiav a dezertov,“ opísal liptovské Medrano Marcel Števček, prevádzkový riaditeľ reštauračných zariadení Tatry Mountain resorts, a.s.      

Leto v Tatralandii je najmä o dobrodružstve a zábave, ale aj o akciách. Návštevníci majú možnosť využiť 2 dni v aquaparku za cenu jedného alebo kúpou celodenného vstupu do Tatralandie získajú celodenný vstup do Aqualandu Moravia pri Brne zadarmo. Zakúpením vstupu do aquaparku Tatralandia je cena lietania v simulátore voľného pádu Superfly najvýhodnejšia (2 minúty za 19 EUR k vstupu do Tatralandie). Viac na www.tatralandia.sk.
______________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Horský Hotel Srdiečko a Million Star Hotel. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 190 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.