Tatralandia predstaví úplne nové a netradičné tobogany

Tatralandia predstaví úplne nové a netradičné tobogany
Tatralandia predstaví úplne nové a netradičné tobogany
Stiahnuť PDF

Tatralandia naposledy doplnila ponuku toboganov v roku 2011 toboganom TRIO, aktuálne má 20 letných a 6 celoročných toboganov. „Tie staré nám už fyzicky aj morálne odchádzajú. Dokonca ani spoje toboganov neposkytujú tak intenzívnu masáž zadnej časti tela ako v minulosti,“ porovnával tobogany s novšími riaditeľ Tatralandie Igor Mráz. „Za posledné štyri roky sme odstránili štyri tobogany a v najbližších rokoch nám do toboganového neba odídu ďalšie. Použité materiály majú svoju životnosť, preto sa stáva nevyhnutnou záležitosťou doplniť chýbajúce tobogany. Samozrejme, mali by sme zostať lídrom na slovenskom trhu. Preto plánujeme priniesť  niečo nové čo zaujme, nadchne návštevníkov a opäť upriami zrak na Tatralandiu,“ hovorí o súčasnosti toboganov v aquaparku I. Mráz. 

Aj preto sa tento rok vystavali dva nové tobogany pre rodiny s deťmi, kde sa na raftoch vybláznia naraz až štyria návštevníci. Samozrejmosťou projektu je výťah na rafty  – návštevník ich už nebude musieť nosiť v rukách a môže si energiu pošetriť na šantenie na iných atrakciách. „Jeden z toboganov je určený pre najmenšie deti a je možné ho do budúcna rozšíriť o interaktivitu 5D okuliarov počas jazdy.  No ktorá ratolesť  by nezatúžila aspoň raz zažiť takú jazdu?“ položil si rečnícku otázku I. Mráz. „Druhý je adrenalínový – veľký booomerang, kde návštevník zažíva zrýchlenia, jazdu rôznymi smermi (s mottom: čo pustíš sa ti vráti) a zábavu štyroch osôb počas jazdy,“ doplnil I. Mráz. 

Podľa riaditeľa Tatralandie je náročnosť klienta oproti minulosti výraznejšia a citeľnejšia. Dôvod vidí v rastúcej konkurencii a výraznom posune trendov. Návštevník tak už  nehľadá len pobyt v aquaparku, ale viac sa zameriava na zážitky, hodnoty  a služby, ktoré ponúka. „Už nepostačuje mať len aquapark ´pre všetkých´, ale služby sa musia prispôsobiť konkrétnym požiadavkám  a náročnosti klientov. Tí čoraz viac cestujú a porovnávajú služby zahraničných a tuzemských aquaparkov,“ vysvetľuje. Aj preto sa v tomto roku smerovanie Tatralandie zameriava predovšetkým na zábavu a bláznenie na atrakciách. „Každý si pod pojmom Tatralandia predstaví najväčší slovenský aquapark  plný poľskej klientely s veľkým  počtom jedinečných toboganov, ktorý sa v mimosezóne mení na nepoznanie vďaka očarujúcej Halloweenskej výzdobe a profesionálnym animáciám,“ pripomína I. Mráz. „Trend vo svete nám čoraz viac  ukazuje, že staré aquaparky prechádzajú zasadanými modernizáciami a areály sa menia od základov, aby dokázali udržať návštevnosť a tržby,“ objasňuje na záver I. Mráz. 

Sú jedinečné v strednej Európe

Zostava toboganov, ktorá vyrastie v dvoch etapách v Tatralandii sa nenachádza nikde v strednej Európe. Ich rýchlosť sa bude pohybovať okolo 6 metrov za sekundu. Dokopy pôjde o štyri tobogany vrátane výťahu na rafty, pričom prvé dva tobogany si budú môcť návštevníci Tatralandie vyskúšať už 8. júla. Zažiť naozajstnú zábavu bude možné na obrom tobogane Delphin, ktorý ponúkne jazdu na štvorrafte. Tento typ na štvorraft je jedinečným v celej Európe. Druhým prírastkom do toboganovej rodiny bude ešte túto letnú sezónu veľký tobogan 4 Family. Zvyšné dva sú naplánované o rok (špeciálny tobogan Navigatour na dvojrafty, kde si budú môcť milovníci dobrej zábavy zajazdiť aj smerom hore. Pre súťaženie dvojíc medzi sebou je ideálnym riešením dvojtobogan Racer, ktorý bude pozostávať z dvoch rovnako dlhých dráh pre dvojraft). 

Technické parametre Delphin a 4 Family

Výška toboganovej veže je 17,16 m, najvyšší bod strechy má výšku 22,16 m, čo je takmer ako 7 poschodový panelák, zrýchlenie z 0 na 50 km/h nastáva za jedinú sekundu. Tobogany majú šírku 2,8 m, 4-miestne rafty odvezú až 1 440 os./h. Delphin prináša jazdu novej dimenzie a takmer voľný pád a s 4 Family zažije rodina bláznivé točenie a zákruty počas celej jazdy. Žlto-oranžový adrenalínový Dephin má 127 m a  modro-biely 4 Family s U-rampou má dĺžku 185 m a je vhodný aj pre menšie deti. Jeden štvorraft váži až 35 kg. Tobogany sú vyhotovené špeciálnou RTM tlakovou odlievanou technológiou, kde je laminátová časť z exteriérovej strany vysoko lesklá a hladká.

Prípravy na novú sezónu vrcholia a leto v Aquaparku Tatralandia štartuje už 1. júla na surfe, 1. ročníkom šampionátu v indorovom surfovaní pod názvom Tatralandia Surf Cup. 8. júla sa všetci môžu tešiť na slávnostné otvorenie nových toboganov na akcii Tobogan Battle. Oba prázdninové mesiace sa budú niesť vo víkendovej atmosfére Mega hitov – hudobných koncertov pre deti a dospelých. Na leto sa pripravuje aj ubytovací komplex Holiday Village Tatralandia, kde sa dokončila kompletná rekonštrukcia interiéru 10 apartmánov vrátane odhlučnenia. Čo sa týka menších investícií, tak v aquaparku sa vymieňal zámkový systém na šatňových skrinkách a na jeseň sa plánuje úprava vodného baru Barbados rozšírením o 30 miest. Celkové investície (nové tobogany, výmena zámkového systému, rekonštrukcia apartmánov a doplnenie miest vo vodnom bare) v tomto finančnom roku predstavujú viac ako 3,8 milióna EUR.    

__________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horskú ubytovňu  Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2017 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR 300 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.