Tatralandia predstavuje novinku leta – trenažér pre surferov

Tatralandia predstavuje novinku leta – trenažér pre surferov
Tatralandia predstavuje novinku leta – trenažér pre surferov
Stiahnuť PDF

Vodná atrakcia dvoch surfovacích umelých vĺn vedľa seba je vhodná pre úplných začiatočníkov, ale aj pre pokročilých surferov. Simulátor umelých vĺn vytvára rovnomerný prúd vody na ploche s rozlohou 68 m2 a dĺžkou povrchu vlny 8,5 metra. Zakrivený sklon vytvára pre jazdca jedinečný zážitok. Výhodou zakrivenia vlny je aj stúpajúca rýchlosť počas jazdy na doske, kedy si surfer môže opakovať a vylepšovať svoje triky a má väčší priestor vychutnať si oblúčiky na vodnej hladine. Surfovanie a plávanie na doske je možné pozdĺž celej dĺžky a šírky začínajúc od trysky cez celú plochu surfovacieho povrchu. „Začiatočníkom pri tomto športe budú pomáhať vyškolení inštruktori, ktorí na zverencov dozerajú nepretržite z dvoch peších chodníkov pozdĺž vĺn. Spôsob body boarding – teda s doskou na tele vytvára možnosti, kedy jazdec na doske leží alebo pláva, zoskakuje alebo naskakuje na vlnu. Malé deti začínajú výučbu vždy v strede vlny v sprievode dospelej osoby alebo profesionálneho inštruktora. Nábeh na vlnu si surferi vyberú sami. Môžu teda začať na vrchole, v strede vlny alebo na začiatku. Vďaka trojmetrovej šírke trysky a hydraulickej krivke s veľkým polomerom môže jazdec na surfe zatáčať zľava doprava a výnimočnosť tejto investície je aj v tom, že surfer je na vode udržiavaný stále, aj keď sa ocitne na okraji vlny,“ vysvetlil Peter Huraj, projektový manažér rozvoja aquaparku.
Atmosféru celého Hawaii komplexu dotvárajú tematické interiérové prvky – skaly, zeleň, polynézsky katamaran, plážové domčeky, kulisy surfov. Počas leta pribudne fotostena surfovacej vlny, ale aj štýlový havajský bar Tiki, kde sa budú podávať exotické miešané nápoje. „Ukončením tejto investície sme v Tatralandii dotvorili atmosféru pravej prímorskej dovolenky a rozšírili ponuku atrakcií na Liptove. Veríme, že časom naplníme aj komunitné očakávania a vlna bude využívaná nielen širokou verejnosťou, ale aj športovcami a zanietenými milovníkmi tejto adrenalínovej aktivity, ktorí si na nej môžu trénovať rôzne balančné techniky. Ak nemáte čas na dlhú dovolenku a chcete dopriať svojím deťom vodný svet počas celého roka, Tatralandia vám poskytne veľkorysú zábavu na ploche 14 hektárov. Vyskúšať môžete 14 interiérových a exteriérových bazénov so slanou morskou, čírou a termálnou vodou, 26 toboganoch a šmýkačiek a viac ako 300 atrakcií, pri ktorých sa rozhodne nudiť nebudete. O ratolesti sa Vám postará profesionálny animačný tím,“ uviedla Jana Kňavová, brand manažérka Aquaparku Tatralandia.
VIDEO z testovania novej surf vlny v Tatralandii TU.
Najatraktívnejšia a najnavštevovanejšia slovenská destinácia – región Liptov, tento rok v možnostiach trávenia voľného času opäť príjemne prekvapí. Za exotikou a adrenalínom nabitých zážitkov to nie je vôbec ďaleko.
__________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2015 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 206 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.