Tatranci pripravujú lyžovačku s ešte lepšími službami a väčšou zábavou

Tatranci pripravujú lyžovačku s ešte lepšími službami a väčšou zábavou
Tatranci pripravujú lyžovačku s ešte lepšími službami a väčšou zábavou
Stiahnuť PDF

Najlepšie lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry, ktoré získalo v medzinárodnom Skiareateste 5 prestížnych ocenení kvality, ponúka lyžiarom v zimnej sezóne 2014/15 takmer 46 km zjazdoviek. Lyžovačku si tak užijú na viac ako 7 km čiernych náročných zjazdovkách, takmer 18 km stredne ťažkých červených a na viac ako 11 km ľahkých modrých tratiach. 9 km dlhé lyžiarske cesty (traverzy) vedú po oboch stranách Chopka. 29 km zjazdoviek je zasnežovaných 5 mesiacov v roku. V stredisku je spolu 30 lanoviek a vlekov, možnosť nočného lyžovania, 7 bezplatných parkovísk, lyžiarska škola, fun-zone, snowpark, 11 športových obchodov, 8 freeridových zón a kompletný servis ski in ski out hotelov. Lyžiarsky výťah twinliner, lanovky funitel a 15 miestna gondola prepájajúce severnú a južnú stranu Chopka poskytujú nadšencom lyžovačky maximálne pohodlie na ceste za zimnými zážitkami. Nekonečné výhľady, nočnú romantiku, či ochranu pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami na druhom najvyššom vrchu Nízkych Tatier ponúka Rotunda. Panoramatická reštaurácia s dokončenými hotelovými službami a možnosťou ubytovať sa na Chopku vo výške 2 004 m.n.m, je novinkou nadchádzajúcej zimy.       

Aktuálne sa v Jasnej pred zimnou sezónou upravujú úseky zjazdoviek: Chopok – Priehyba, Luková a Pretekárska. Skvalitňujú sa trate a rozširujú úzke úseky, dopĺňajú sa zasnežovacie systémy i nové snehové a veterné zábrany. Vylepšuje sa zasnežovanie stopy vleku Koliesko – Luková. V Lokalite Kosodrevina je už teraz dobudovaný nový prístupový chodník s detským ihriskom a oddychovou zónou. Počas leta prebiehali v Nízkych Tatrách rekultivačné práce stupňovitého parkoviska Krúpová na južnej strane Chopku aj na nástupnom mieste Biela Púť a pracovalo sa na odvodnení a zatrávnení nástupného miesta Lúčky. Zároveň sa v tejto lokalite dopĺňajú verejné toalety. Na nástupnom mieste Lúčky pribudne v zime trendový športový obchod Tatry Motion s požičovňou lyžiarskej výstroje a  testovacím centrom najnovších modelov lyží.

3 lyžiarske strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec, Štrbské Pleso vo Vysokých Tatrách prinášajú lyžiarom kvalitnú lyžovačku na 24 km zjazdových tratí. Aj túto zimu si milovníci zimných športov užijú 13 km ľahkých modrých zjazdoviek pre rodiny s deťmi, 10 km červených náročnejších tratí a 1,2 km dlhú najvyššie položenú čiernu zjazdovku z Lomnického sedla na Skalnaté pleso. 20 km technicky zasnežených zjazdoviek garantuje 5 mesačnú lyžovačku v roku. V lyžiarskych strediskách majú návštevníci aj túto zimu k dispozícii 20 lanoviek a vlekov, bezplatné parkovisko v Tatranskej Lomnici, najmodernejšiu 15 miestnu lanovku na Skalnaté pleso, 60 km bežeckých trás, lyžiarske školy Tatry Motion a 5 športových obchodov.    
Vo Vysokých Tatrách sa v letných mesiacoch upravilo okolie medzistanice Štart a vrcholovej 15-miestnej lanovky na Skalnatom plese dostalo nový prístupový chodník. Fasáda budovy pôvodnej stanice štvormiestnej kabínkovej lanovky na Skalnatom plese, súčasné Kamzíkovo prešla povrchovou úpravou. „Nerovné a kolízne úseky terénu zjazdoviek si vyžadovali zásahy. Do stredísk prichádzajú lyžiari, ktorí majú problém zjazdiť ťažšie úseky a preto všetky nerovnosti terénu prispôsobujeme potrebám lyžiarov. Počas leta sme upravili a rekultivovali okolia staníc lanoviek vo všetkých horských strediskách a sprístupnili sme pre verejnosť unikátne múzeum lanovky Von Roll na Chopku Juh. Aj na takom mieste ako sú nové verejné toalety na Skalnatom plese s mini galériou tatranských zvieratiek sa môže cítiť človek príjemne. Veríme, že aj tieto detaily, ktoré Tatrám dodávajú moderný imidž, budú prijímané pozitívne. Rozšírením a úpravou terasy, z ktorej je prekrásny výhľad na Lomnický štít, či zväčšením priestorov panoramatickej reštaurácie, presunutím pokladní a vytvorením krytého detského zábavného parku Kamzíkova, sme služby v horách opäť posunuli na vyšší level. Celkové investičné náklady na spomínané úpravy v tatranských strediskách si vyžiadali 2 mil. eur,“  uviedol Dušan Slavkovský, riaditeľ horských stredísk TMR.

Novinkami blížiacej sa zimnej sezóny v segmente „služby a zábava“ sú obľúbené produkty ako denný aprés-ski program, večerná sánkovačka, Fresh track, Fun zone, snowpark a iné. Tatranci pripravujú bohatú eventovú nádielku a otvárajú zimnú sezónu už 30. novembra 2014 projektom Tatranského dómu na Hrebienku. Slávnosť, ktorá spája regióny Liptova a Horehronia a rozžiari najvyššie položený vianočný stromček na Chopku, odštartuje zimu v stredisku Jasná Nízke Tatry 5. decembra 2014. Z ďalších stálych podujatí sa lyžiari môžu tešiť na Winter Music Opening, Tatry Ice Master 2015 – ľadové sochy, Sony Xperia Snowboard Fest, CGC Jasná Adrenalín (4* Big Mountain Race), Snežné psy, Bikini skiing, ale aj módnu prehliadku spojenú s aprés-ski zábavou a iné.

Top novinkou zimy za hotely, reštaurácie a bary TMR je zriadenie strediskového detského animačného centra v  kongresovej sále Hotela Grand Jasná, ktoré nebude určené len pre hotelových hostí. Toto špecifické detské centrum poskytne rodičom možnosť, kedy bude o ich ratolesti dobre postarané a oni sa môžu bezstarostne vybrať lyžovať na svah. Reštaurácie a bary pripravujú zimné produkty ako Full Moon Dinner – originálnu večeru v Rotunde pri splne mesiaca, Týždeň medzinárodných palaciniek, druhý ročník úspešného Culinary week, Country strike, netradičnú Valentínsku večeru, Live cooking show, školu varenia, čajový rituál vo wellness centre a iné. Zimné večery si užijú aj nadšenci Tatranskej večere zážitkov, ktorá prichádza v úplne novom horskom štýle. Prostredníctvom konceptu „vintage style“ sa návštevníci Grandhotela v Starom Smokovci opäť prenesú v čase späť do histórie a do obdobia 1. Československej republiky. Novou atrakciou vychádzajúcou z konceptu „vintage“ bude aj korčuľovanie pri Grandhoteli v Starom Smokovci.   

Do nákupného procesu e-shop www.gopass.sk pribudne v zimnej sezóne nová ponuka športového tovaru značky Tatry Motion. Lyžiari si budú môcť prezrieť trendové oblečenie online z pohodlia domova, zakúpiť ho cez e-shop, prípadne vyzdvihnúť priamo v lyžiarskom stredisku. Produktový predaj zážitkových eventov a podujatí sa bude rozvíjať cez GOPASS aj nadchádzajúcu zimu. Ceny pri nákupe skipassov online, budú túto zimu rovnaké ako minulý rok. Nezmenené zostávajú aj celosezónne skipassy. Bližšie na www.jasna.sk , www.vt.sk , www.gopass.sk . Samotný zákaznícky program sa posúva a rastie v nadnárodný projekt. Počas zimnej sezóny 2014/15 rozširuje GOPASS svoje pôsobenie aj do Špindlerovho Mlýna. 
___________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Horský Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 190 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.