Tatranská divočina potrápi aj skúseného detektíva

Tatranská divočina potrápi aj skúseného detektíva
Tatranská divočina potrápi aj skúseného detektíva
Stiahnuť PDF

Po piatykrát budú Vysoké Tatry podrobené pátračskej akcii. Malú detektívnu kanceláriu držia pevne v rukách práve deti, ktoré svoju zábavnú pátračku odštartujú s brožúrkou –    sprievodcom po Tatranskej divočine. Pri výletoch lanovkami na obľúbené turistické miesta stretnú štyroch zvieracích kamarátov. Svoju bystrosť si deti vyskúšajú rozlúštením záhady strateného listu kamzíka Pirina v okolí Skalnatého plesa. Dozvedia sa príbeh o orlovi, ktorý im odhalí tajomné Koleso pravdy na vrchole Veľkej Lomnickej veže. V  detskom parku Kamzíkovo sa s novými priateľmi zahrajú na schovávačku a nájdu v tajničke potrebné slovo. Spolu s medveďom Kubom si môžu pochutnať na palacinkovom dobrodružstve alebo navštíviť Hrebienok a pustiť sa po trase Tatranskej magistrály k Vodopádom Studeného potoka. Rozšifrujú Povesť o studničkách Slavkovského štítu a vo vodách Štrbského plesa sa im možno zjaví aj vzácna ryba Sih maréna, ktorú svišť Jurko nazýva ryba Biba. „Podstatou tohto letného konceptu je spoznávať Tatry zábavným a moderným spôsobom. Každý rok si Tatranskú divočinu obľúbi množstvo detí, ktorým tento interaktívny eko friendly rodinný projekt odhaľuje tajomstvá najvyhľadávanejších turistických lokalit. Teší ma, že sú Tatry bližšie k deťom, malí zvedavci si na Tatranskej divočine cibria mozog, veď jej súčasťou už bolo viac ako 100 tisíc malých objaviteľov,“ uviedla Lenka Maťašovská, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry.

Popri riešení tatranských rébusov si zaujímavý program môžu užiť aj rodičia. Atrakcie Tatranskej divočiny lákajú na dobrodružnú jazdu na horských kárach, extra zábava čaká malých aj veľkých na trampolíne, na motobežkách, člnkovaní na Štrbskom plese alebo pri spoznávaní tatranských cyklotrás. Od 1. júla štartuje pod Lomnickým štítom denný bezplatný animačný program Fit & Happy High Tatras pre všetkých, ktorí sú naklonení športu, tvorivým dielňam alebo zmysluplným rozhovorom s ochranármi prírody, vysokohorskými nosičmi, historikmi a osobnosťami Tatier.
______________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Horský Hotel Srdiečko a Million Star Hotel. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 190 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.