Tatranská Lomnica je medzi svetovými TOP lyžiarskymi rezortmi

Tatranská Lomnica je medzi svetovými TOP lyžiarskymi rezortmi
Tatranská Lomnica je medzi svetovými TOP lyžiarskymi rezortmi
Stiahnuť PDF

Lyžiarsky rezort v Tatranskej Lomnici je v hodnotení Skiresort.info medzi takými strediskami ako je napr. francúzske Les 3 Vallées, rakúske Sölden, Hintertux-Glacier, Flachau-Wagrain-Alpendorf, Kitzbühel, Dachstein West, talianske Gröden, švajčiarske Les Quatre Vallées, kanadské Big White, americké Buttermilk Mountain a iné. „Pri testovaní slovenského lyžiarskeho strediska v Tatranskej Lomnici sme boli príjemne prekvapení hlavne veľmi kvalitnými zjazdovkami pre začiatočníkov, variabilnosťou kabínkových lanoviek so sedačkovým Kidstop systémom. Stredisko je komplexné – poskytuje kvalitné služby požičovne lyžiarskej výstroje a lyžiarskych škôl priamo na svahu, ski-in ski-out hotely a parkoviská. Zaujímavosťou je spestrenie lyžovačky výletom na Lomnický štít, unikátnym večerným programom v podobe vývozu ratrakom na Tatranskú večeru zážitkov, sánkovačkou či Tatranským ľadovým dómom na Hrebienku. Veľmi nás zaujala aj doplnková služba babysittingu na Skalnatom plese,“ komentoval výsledok lyžiarskeho strediska v Tatranskej Lomnici Oliver Kern, zakladateľ Skiresort.info.       

Lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry je na portáli Skiresort.info zaradené medzi 18 najlepších svetových lyžiarskych stredísk s dĺžkou zjazdoviek do 60 km v tzv. „Insider Tip“, ktoré počas skúšobného testu portálu dosiahli výsledok 4 z 5 možných hviezdičiek. Bližšie k výsledku TU.  

Tatranská Lomnica a Jasná Nízke Tatry sú najlepšie slovenské lyžiarske 5 hviezdičkové  strediská, ktoré sú zaradené do najvyššej kategórie centier cestovného ruchu s medzinárodným významom. Zjazdové lyžovanie má v oboch strediskách dlhoročnú tradíciu, lyžiari majú k dispozícii najmodernejšie kabínkové a sedačkové lanovky, strediská ponúkajú komplexné služby zamerané na individuálnych lyžiarov, ale aj rodiny s deťmi. Bližšie informácie www.vt.sk a www.jasna.sk.

Skiresort.info je jediný online portál s detailnými informáciami o 5 100 lyžiarskych strediskách. Cena Test Winner 2015 je udelená za vynikajúce výkony svetových ski areálov. Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica je medzi víťazmi Test Winner 2015 s individuálnymi kritériami akými sú: veľkosť lyžiarskeho strediska, ponuka zjazdoviek, lanovky a vleky, garancia snehu, úprava zjazdoviek, orientácia v stredisku, prístup a parkovanie, čistota a hygiena v stredisku, prístup personálu, reštaurácie a horské chaty, aprés-ski, ponuka ubytovania, ponuka pre začiatočníkov, pokročilých lyžiarov, freeridistov, snowboardistov, rodiny s deťmi, ponuka pre bežecké lyžovanie a vplyv prevádzky na životné prostredie.  
______________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2014 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 200 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.