Tatranská Lomnica otvára v sobotu novú zjazdovku zo Skalnatého plesa

Tatranská Lomnica otvára v sobotu novú zjazdovku zo Skalnatého plesa
Tatranská Lomnica otvára v sobotu novú zjazdovku zo Skalnatého plesa
Stiahnuť PDF

Prvýkrát si lyžiari v Tatranskej Lomnici vyskúšajú novú obnovenú červenú zjazdovku Esíčka z nadmorskej výšky 1 751 m.n.m. Podmienky na zjazdovkách vo Vysokých Tatrách sa výrazne zlepšili, lyžiarov čaká slnečný víkend aktuálne so snehovou prikrývkou od 30-50 cm prírodného aj technického snehu. Na Štrbskom Plese sa od soboty lyžuje na všetkých zjazdovkách, otvorené sú: Solisko, Furkota, Esíčko, Interski, Juniorská a Turistická. Svahy pod Lomnickým štítom v Tatranskej Lomnici majú dobré podmienky na lyžovanie v stredných úsekoch a veľmi dobré podmienky na lyžovanie na menej náročných zjazdovkách. Lyžiari si môžu užiť červené zjazdovky: Esíčka, Čučoriedky Východ, Čučoriedky Západ; menej náročné trate: Štart Východ a Západ, Bukova hora Východ a Západ a Grand Slnečná. Počasie má lyžiarskym strediskám priať aj začiatkom budúceho týždňa. Momentálne sa v Tatranskej Lomnici pracuje na dosnežení a otvorení poslednej červenej zjazdovky Generál. Freeridová zóna s najvyššie položenou a najdlhšou zjazdovkou v Lomnickom sedle ešte stále čaká na dostatok prírodného snehu. Nadšenci čiernej a najťažšej zjazdovky si tak ešte pár dní budú musieť počkať. V Starom Smokovci sú otvorené dve trate pre rodiny s deťmi – Jakubkova lúka I. a II. Už budúci víkend štartuje na Hrebienku trojdňový festival ľadových sôch s názvom Tatry Ice Majster 2014.

Ranná nedeľná lyžovačka 26. januára 2014 zo Skalnatého plesa za 1 euro je určená pre ranostajov a nadšencov ešte nedotknutých tratí. Každý kto príde do strediska Tatranská Lomnica a na pokladnici si kúpi skipass v čase od 7:30 – 8:30, vyvezie sa novou 15 miestnou lanovkou na Skalnaté pleso a lyžuje na novej zjazdovke Esíčka so skipassom od 8:00 – 9:30 iba za 1 euro. Podrobne o rannej lyžovačke a otvorených lanovkách a zjazdovkách na www.vt.sk.

Aktuálne fotografie z dnešného dňa v Tatranskej Lomnici na stiahnutie na 
http://www.uschovna.cz/zasilka/QIIMXBYI2U8CM2Y6-7AW/
_________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe a Horský Hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerův Mlýn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský akvapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do uvedených stredísk takmer 190 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.