Tatranská Lomnica otvára zjazdovku v Lomnickom sedle

Tatranská Lomnica otvára zjazdovku v Lomnickom sedle
Tatranská Lomnica otvára zjazdovku v Lomnickom sedle
Stiahnuť PDF

Prvý jarný víkend bude v Tatrách „horúco“. Lyžiarov nebudú rozpaľovať iba jarné teploty, ale aj prvá jarná grilovačka na Skalnatom plese. Tí, ktorí si budú chcieť vychutnať grilované špeciality, či ochutnať produkty na slnečnej terase, čaká malé sprievodné prekvapenie. Z medzistanice lanovky Štart bude na Skalnaté pleso premávať špeciálna 15-miestna party kabína s hudobnou produkciou a svetelnými efektmi. Party kabína a živá hudba na Skalnatom plese sa postará o príjemnú zábavu spojenú s oddychom v prekrásnom tatranskom prostredí. Víkend sa na Štrbskom Plese bude niesť v znamení snowboardingu. Všetci priaznivci tohto športu budú 22. a 23. marca súťažiť v novej olympijskej disciplíne európskeho pohára – slopestyle. V stredisku je pripravený bohatý program a party na svahu. Tretí jarný deň si lyžiari budú môcť užívať okrem najdlhšej a najťažšej 5,5 kilometrovej zjazdovky z Lomnického sedla do Tatranskej Lomnice aj červené náročnejšie a rodinné modré zjazdovky. Aj keď mierna zima tento rok potrápila prevádzkovateľov a majiteľov lyžiarskych stredísk, horské stredisko Vysoké Tatry má ideálne podmienky na jarnú lyžovačku. V Lomnickom sedle je 80 cm prírodného snehu, na svahoch v Tatranskej Lomnici 55 cm a podmienky na lyžovanie veľmi dobré. Lyžiari si užívajú nielen jarné teploty, ale aj jarné ceny skipassov, najvýhodnejšie cez e-shop GoPass TU. Štrbské Pleso má aktuálne 9 kilometrov stredne náročných a ľahkých zjazdoviek a 65 cm snehu, podmienky na lyžovanie veľmi dobré. Podrobne k aktivitám, zjazdovkám, lanovkám a službám vo Vysokých Tatrách na www.vt.sk.

Na Chopku v Nízkych Tatrách si lyžovačku s jarnými cenami užívajú lyžiari na 33 km zjazdových tratí. Vychutnať si nedotknuté svahy s profesionálnym sprievodcom v Jasnej je mimoriadnym zážitkom najmä pre aktívnych lyžiarov. Novinku Fresh Track, teda lyžovačku pred oficiálnym spustením lanoviek, ponúka stredisko aj s GoPass kartou v utorok a v sobotu. Viac informácií TU.  
_________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Horský Hotel Srdiečko a Million Star Hotel. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 190 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.