Tatranské leto príjemne prekvapilo

Tatranské leto príjemne prekvapilo
Tatranské leto príjemne prekvapilo
Stiahnuť PDF

Pozitívne výsledky v návštevnosti sa prejavili na tradičných a osvedčených ťahákoch leta akými boli Medvedie dni, Tropická party v Tatralandii zameraná na poľského klienta a Dračia noc na Chopku. Národnostná štruktúra návštevníkov v strediskách Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) sa ani počas letnej sezóny zásadne nemenila, stále dominujú v návštevnosti Slováci, za nimi nasledujú Česi a Poliaci. Dovolenkári si v Tatrách a na Liptove užili spolu 26 podujatí, ktoré boli cielené pre rodiny s deťmi, ale aj zamerané na poľských klientov. „Toto leto sa radí medzi úspešné a s vývojom návštevnosti sme spokojní. Teší nás, že sa Slováci predsa len rozhodli dovolenkovať doma a zostali verní horám a Liptovu. Pred nami je babie leto, ktoré na horách prináša vždy stabilné počasie vhodné na turistiku, predĺžený víkend, či wellness pobyty v tatranských hoteloch so zľavami,“ komentoval výsledky Bohuš Hlavatý, CEO TMR.    
Spokojnosťou nešetria ani tatranskí hotelieri. „Celková obsadenosť hotelov TMR stúpla o 7% oproti minulému roku. Vyššej obsadenosti sa tešili vysokotatranské grandhotely ako i Hotel FIS na Štrbskom Plese, i keď sme na Liptove zaznamenali nárast obsadenosti oproti minulému roku o 8,5%. V rámci nárastu sa tešíme návštevnosti zo všetkých stabilných trhov t.j. Slovenska, Českej republiky, Poľska, Nemecka a Rakúska. Príjemným prekvapením je pre nás 100% nárast izraelskej klientely,“ uzavrela Katarína Lukáčová, riaditeľka hotelového segmentu TMR.
TMR zverejní podrobné hospodárske výsledky za tretí kvartál a deväť mesiacov finančného roku 2014/15 v piatok 18.9.2015. Na automatický odber informácií od TMR e-mailom sa prihláste TU.
__________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2014 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 200 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.