Tatranskí kuchári absolútni víťazi Gurmán Festu

Tatranskí kuchári absolútni víťazi Gurmán Festu
Tatranskí kuchári absolútni víťazi Gurmán Festu
Stiahnuť PDF

Počas troch dní sa na pódiu vo voľnej prírode vystriedali tí najlepší šéfkuchári, baristi, barmani, someliéri z hotelov a reštaurácií a predviedli tak jedinečnú gastronomickú show. Tímy pod vedením profesionálnych šéfkuchárov z tatranských hotelov obhájili víťazstvo z minulého roka a opäť boli ocenení tzv. guľôčkami sympatie za dobré jedlo a obsluhu, resp. hlasmi návštevníkov festivalu. Na Gurmán Feste Bratislava 2013 prevzali ocenenie troch prvých miest za najlepšie reštaurácie. V piatok bodoval s hlavným chodom „Bravčová panenka v obale z mladého králika a čierneho sezamu, pyré z červenej repy a žemľová knedľa“ Hotel FIS Štrbské Pleso v zastúpení šéfkuchára Miloša Červenku, v sobotu získal najväčší počet hlasov stánok Grandhotela Jasná so šéfkuchárom Jánom Staroňom a so špecialitami ako „Hovädzie líčka dusené v silnej mäsovej šťave s tymianom na pečenej zelenine so zemiakmi s cibuľkou a dezertom Rebarborovým pudingom s jahodovým pyré“. V nedeľu najviac chutilo návštevníkom zo stánku Boutique hotela Tri Studničky.

Konkurencia bola obrovská, tento rok sa festivalu zúčastnili prestížne reštaurácie z celého Slovenska. „Na festivale sme už štvrtýkrát a úrovni nasvedčovala aj návštevnosť, ktorá bola z môjho pohľadu rekordná hneď prvý deň. Návštevníkom v našom stánku chutilo najmä to, čo si bežne doma nedávajú. Veľký úspech mala Liptovská jahňacinka plnená žihľavovou plnkou a Liptovské šialence s kyslou kapustou,“ povedal šéfkuchár Roman Kováč z Boutique hotela Tri Studničky.

Gurmán Fest Bratislava 2013 splnil očakávania všetkých nadšencov zážitkovej gastronómie. Účasť podľa organizátorov dosiahla takmer 18-tisícovú hranicu. „Na festivale sme nesklamali, jedlo z našich tatranských hotelov ľuďom veľmi chutilo a veríme, že na budúci rok pripravíme pre návštevníkov Gurmán Festu opäť zaujímavé špeciality a obhájime aj toto absolútne prvenstvo,“ dodal s úsmevom Ján Staroň z Grandhotela Jasná.

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlyn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.