Tatry si uctia zo Skalnatého plesa Bachom aj Cohenom

Tatry si uctia zo Skalnatého plesa Bachom aj Cohenom
Tatry si uctia zo Skalnatého plesa Bachom aj Cohenom
Stiahnuť PDF

Pod vedením pedagogičky Terezy Novotnej sa Medzinárodný detský husľový orchester predstaví po prvýkrát pod Lomnickým štítom. „Príroda je Chrám, verím, že skladby od známych skladateľov zaznejú rovnako krásne na Skalnatom plese ako v chráme. Mladí hudobníci hrajú z rôznych krajín, koncertu však budú rozumieť všetci, pretože hudba je univerzálny jazyk a na preklad netreba žiadneho tlmočníka. Tatry sú našim národným symbolom, netradičným koncertom chceme pozdraviť celé Slovensko z prekrásneho miesta, zo Skalnatého plesa. Medzinárodný detský husľový orchester je špecifický tým, že pozostáva iba z huslí. Návštevníci Skalnatého plesa a jeho okolia budú mať mimoriadny zážitok, náš repertoár je široký, hráme skladby od barokového velikána akým je Bach cez klasického Mozarta až po súčasného kanadského pesničkára Leonarda Cohena. Na všetky skladby si robím aranžmány sama, upravujem party spodných nástrojov do husľového kľúča tak, aby to moje deti zahrali,“  hovorí o svojom projekte Tereza Novotná.        

Tereza Novotná pôsobila 15 rokov v Štátnej filharmónii v Košiciach ako hráčka 1. huslí. Okrem Slovenska koncertuje a vedie husľové kurzy v Mexiku, s viacerými hudobnými zoskupeniami precestovala takmer celý svet. Aby mohla organizovať husľové stretnutia malých hudobníkov z celého sveta v slovenských Tatrách, založila spolu s manželom OZ Husľový kľúč.  

„Skalnaté pleso sa aj vďaka malým virtuózom rozžiari a prinesie do Skalnatej doliny úprimné detské svetlo. Veríme, že aj vďaka Tereze Novotnej a jej nadaným deťom budú mať návštevníci Skalnatého plesa o zážitok viac a svojou aktivitou prispejú k spestreniu programu dovolenkárov, ktorí mieria práve teraz do Vysokých Tatier. Ďalšie nekomerčné tatranské Fit & Happy aktivity sú počas celého leta zdarma. Stačí prísť do Tatier a zapojiť sa do denného programu pod vedením odborníkov,“ uviedol Juraj Chovaňák, marketingový riaditeľ pre kampane a Vysoké Tatry z Tatry mountain resorts, a.s.     
______________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Horský Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 190 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.