TMR začalo prevádzkovať český skiareál Ještěd

TMR začalo prevádzkovať český skiareál Ještěd
TMR začalo prevádzkovať český skiareál Ještěd
Stiahnuť PDF

„Zimná sezóna v skiareáli Ještěd začala 15. decembra, zjazdovky sa nám darí udržiavať v dobrej kondícii a sme veľmi radi, že sa začalo lyžovať ešte pred Vianocami, čo v Liberci nie je pravidlom. Najväčší záujem o lyžovanie bol pred Silvestrom, väčšina návštevníkov je domácich – Čechov, ale evidujeme aj lyžiarov z Nemecka a Poľska. Na zjazdovkách je mix technického a prírodného snehu, na svahoch máme od 20-30 cm snehu a podmienky na lyžovanie sú veľmi dobré. Koncom januára pripravujeme slalomové preteky pod názvom ´Tvoje lyže majú známu tvár´, kde medzi sebou súťažia celebrity s návštevníkmi lyžiarskeho areálu Ještěd. 3. marca 2018 si na svoje prídu najmä deti a to v programe „Čerti na Ještědu“ so súťažami pre celú rodinu a zábavou na snehu,“ uzavrel Čeněk Jílek, riaditeľ TMR pre Českú republiku.  

Lyžiarsky areál Ještěd má dlhoročnú športovú históriu a tradíciu mestského strediska s unikátnou spádovou oblasťou. Jeho celoročná prevádzka je zatraktívnená aj jedinečnou dostupnosťou v rámci severočeského regiónu. Samotný areál má 3 lanovky a 5 vlekov s prepravnou kapacitou 11 095 os./h., ktorých súčasťou je 20 ha zjazdoviek prevažne čiernočervených (ťažkých) nerovnomerne širokých zjazdoviek, ktoré sú poprepájané ľahšími modro-červenými traverzami. Lyžiarske stredisko má spolu 9,2 km lyžiarskych zjazdoviek a 7,7 km zasnežovaných tratí. Viac na www.skijested.cz

TMR prevzala Ještěd do nájmu na 10 rokov s opciou na ďalších 10 rokov. Spoločnosť plánuje počas 10 rokov preinvestovať v stredisku viac ako 600 miliónov CZK. 

__________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horskú ubytovňu  Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2016 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR 230 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.