Tropická Tatralandia trhla na začiatku zimy rekordnú návštevnosť

Tropická Tatralandia trhla na začiatku zimy rekordnú návštevnosť
Tropická Tatralandia trhla na začiatku zimy rekordnú návštevnosť
Stiahnuť PDF

Za vysokými percentami návštevnosti akvaparku sú okrem rusky hovoriacej klientely aj minuloročné masívne investície do samotného tropického sveta – krytej haly so štyrmi bazénmi, či vylepšenia v oblasti wellness a spoločenských priestorov. Od začiatku zimnej sezóny prišli do Tatralandie najmä domáci návštevníci zo Slovenska (64%), Poľska (16%), Čiech (8%) a rusky hovoriacich krajín (5%). Silvestrovská zábava sa niesla v úplne netradičnom štýle v bikinách a v morskej slanej vode s miešanými koktailmi z Barbados Baru. „Naši návštevníci zabúdajú, že je zima a chodia k nám oddychovať akoby bolo leto. Oslavy príchodu Nového roka si vychutnávali najmä tí najmenší, ktorí oddychovali na ležadlách alebo sa zapájali do animačného programu. Pre všetkých bola pripravená bohatá sviatočná silvestrovská večera a žúr až do skorých ranných hodín. Príjemne nás prekvapil fakt, že napriek tomu, že nás sneh túto zimu akosi obchádza, rodiny s deťmi si prišli oddýchnuť, zabaviť sa a dokonca sa aj opáliť cez špeciálny strešný plášť Tropicu. Počas slnečných dní si niektorí zábudlivci nenaniesli ochranný faktor, a tak si z Tatralandie odniesli okrem zážitkov z vodného sveta aj červené nosy. Náš banánovník zasa zaujal ruskú klientelu, ktorá obrala všetky jeho sladké plody,“ s úsmevom uviedol Igor Mráz, riaditeľ akvaparku Tatralandia.

Návštevníci Tatralandie pocítili zlepšenie komfortu v podobe nových skriniek v spoločných priestoroch, ocenili aj soľnú jaskyňu so saunovacou pecou, či nové oddychové Tepidárium. Špeciálnymi novinkami týchto dní sú čínske masáže „Tui Na“ s liečebnými metódami tradičnej čínskej medicíny. Viac na http://www.tatralandia.sk/atrakcie-a-aktivity/wellness-centrum/masaze/

Pohodlné nakupovanie vstupeniek do akvaparku, skipassov, ubytovania a ostatných doplnkových služieb uľahčuje dovolenkárom aj nový e-shop www.gopass.sk, v ktorom je cena ponúkaných produktov oveľa výhodnejšia ako na pokladniciach.     

_________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe a Horský Hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerův Mlýn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský akvapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do uvedených stredísk takmer 190 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.