Unikátny gastrofestival Culinary week ponúkne poctivé chute severských krajín

Unikátny gastrofestival Culinary week ponúkne poctivé chute severských krajín
Unikátny gastrofestival Culinary week ponúkne poctivé chute severských krajín
Stiahnuť PDF

V nadmorskej výške 1 670 m n.m. sa už po štvrtýkrát stretávajú nadšenci kvalitnej kuchyne na horách v originálnej a štýlovej vyhliadkovej reštaurácii Von Roll Luková, aby potešili chuťové poháriky na podujatí Culinary week. Tento rok stavila reštaurácia na šéfkuchára Pavla Pavlíka a jeho talentovaný tím, ktorý pripravuje špeciálne menu inšpirované nordickou kuchyňou. „Primárne chceme predstaviť Le terroir v koncepte a štýle, ktorý nám je momentálne blízky filozofiou, ktorá je pre nás smerodajná. Hostia ochutnajú niekoľko našich overených receptov. Pripravíme jedlá, ktoré sú inšpirované prírodou a to všetko bude podporené úžasnou krajinou a miestom, kde sa podujatie bude odohrávať. Nízke Tatry sú pre nás výbornou príležitosťou, ako nájsť novú inšpiráciu a zladiť hory s gurmánskou večerou“, uviedol šéfkuchár Pavol Pavlík.  

V ponuke menu je pre hostí muflón obecný, teľacie lúpané pliecko, morský čert, hovädzí pupok, zaudený mrkvový koláč a iné. „Výnimočný zážitok umocní dokonalá súhra jedla s exkluzívnymi vínami ku každému chodu a takisto aj klavírny sprievod. Súčasťou večera je exhibícia fúkania sklárskych výrobkov, kde toto umenie bude prezentovať sklár s vlastnou sklárskou pecou a každý hosť si odnesie na pamiatku darček“, doplnil Lukáš Egreši, prevádzkový riaditeľ barov a reštaurácii v Nízkych Tatrách.   

Ešte predtým ako si hostia vychutnajú prvé sústo, začína ich cesta v Jasnej v lokalite Biela Púť, odkiaľ ich špeciálne upravený ratrak prepraví až do reštaurácie Von Roll. Podrobne ku Culinary week TU. A la carte reštaurácia Von Roll má jedinečný interiér, ktorý zaujme aj milovníkov technických pamiatok. Priamo v nej sa nachádza pôvodný lanovkový systém, ktorý vkusne dopĺňa drevo a kameň. Počas zimnej sezóny sa tu koná tradičná a obľúbená Tatranská večera zážitkov, vždy v pondelok, v stredu a v sobotu. 

__________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horský hotel Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2015 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 206 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.