V dňoch 8.-10. Februára 2019 bude doprava v Jasnej regulovaná

V dňoch 8.-10. Februára 2019 bude doprava v Jasnej regulovaná
V dňoch 8.-10. Februára 2019 bude doprava v Jasnej regulovaná
Stiahnuť PDF

Výborné lyžiarske podmienky, očakávané pekné počasie a blížiaci sa víkend vytvárajú všetky predpoklady na zvýšenú návštevnosť obľúbeného lyžiarskeho strediska v Jasnej. Práve z tohto dôvodu bude v stredisku v dňoch 8.-10.februára opäť regulovaná doprava.

Počet parkovacích miest v stredisku Jasná je obmedzený a po postupnom zaplnení parkovacích kapacít budú pre návštevníkov k dispozícii shuttle busy (transferová doprava do strediska). Jazda shuttle busom začína na záchytnom parkovisku v Pavčinej Lehote a smeruje na nástupné miesto lanovky B8 – Lúčky. Podľa potreby bude doprava regulovaná v predpokladanom čase od 8.00 – 12.00 hodiny. Doprava bude usmerňovaná aj príslušníkmi Policajného zboru SR, preto je potrebné riadiť sa pokynmi dopravnej obsluhy a dopravnej polície. Na dopravu do strediska je potrebné počítať s dostatočnou časovou rezervou. Stredisko zároveň prosí vodičov, aby v prípadnej kolóne neblokovali prejazdy transferovej dopravy a pokúsili sa o celkové naplnenie kapacít svojich osobných automobilov.

Ak je návštevník ubytovaný v niektorom z ubytovacích zariadení v stredisku Jasná, mal by sa preukázať potvrdením o ubytovaní, ktoré ho oprávňuje na vjazd do Demänovskej doliny aj v čase regulovania dopravy. Odporúčaný čas na ubytovanie je po 12.00 hod.

Lyžiari a hostia ubytovaní mimo strediska Jasná môžu využiť skibusy, ktoré jazdia na trasách z Liptovského Mikuláša, Liptovského Jána, Liptovského Trnovca a Demänovskej doliny. Informácie o grafikone skibusov sú dostupné na webovej stránke strediska www.jasna.sk v časti Doprava.

Aktuálnu dopravnú situáciu môžu motoristi sledovať aj prostredníctvom Google Maps, prípadne v aplikácii Rádia Expres Dopravný servis.

Informácie poskytla Ing. Jana Kňavová, brand manažér strediska JASNÁ.

V Jasnej, 8.2.2019
__________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu  vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horskú ubytovňu Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2017 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 300 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.