V Jasnej pribudli nové atrakcie
V Jasnej pribudli nové atrakcie
Stiahnuť PDF

Nielen najmodernejšie lanovky, ktoré pohodlne vyvezú dovolenkárov za nevšednými výhľadmi, či Bike Park pre profesionálnych aj amatérskych jazdcov, ale aj člnkovanie je jednou z možností ako efektívne tráviť dovolenku v Demänovskej Doline. Stačí sa pohodlne usadiť, do rúk vziať veslá alebo zašlapať si na vodných bicykloch a nechať sa unášať po vodnej hladine o rozlohe 6 200 m2.

Viac informácií http://www.jasna.sk/aktivity-a-eventy/leto/clnkovanie-v-jasnej/

Tí, ktorí radi spoznávajú Liptov zo sedadla bicykla, majú oproti ostatným cyklistom v iných regiónoch výhodu. Do vyhľadávaných atraktívnych lokalít v Nízkych Tatrách sa nadšenci horskej cyklistiky a turisti už teraz prepravia cyklo&aqua busom, ktorý úspešne nadväzuje na zimnú regionálnu prepravu lyžiarov skibusmi. Až do polovice septembra si milovníci dvojkolies môžu zľahčiť prepravu a predĺžiť si tak cyklistické zážitky počas celého dňa. Cyklo&aqua bus premáva pre držiteľov LIPTOV Region Card zdarma každý týždeň (piatok – nedeľa) a spája turistické centrá Horného a Dolného Liptova. Špeciálne upravený autobus na bicykle prepojí aj tie najvzdialenejšie atrakcie Liptova ako sú Pribylina, Vlkolínec, Lúčky či Hrabovo. Jasná BUS prepraví každý deň zdarma držiteľov regionálnych kariet a vernostnej karty GOPASS na trase Podbanské – Vlkolínec – Jasná a Tatralandia. Viac na http://www.jasna.sk/informacie/doprava/

Stredisko Jasná bývalo výlučne zimným strediskom, no v posledných rokoch sa ho darí meniť na celoročné stredisko s viacerými možnosťami šport a pre oddych.

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlyn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.