V Jasnej sa predstaví svetová freeridová elita

V Jasnej sa predstaví svetová freeridová elita
V Jasnej sa predstaví svetová freeridová elita
Stiahnuť PDF

V neupravenej freeridovej zóne č. 3 s názvom Chopok – Luková dolina sa v rešpektovanom preteku predstavia aj freerideri z USA, Nového Zélandu, Slovenska, Poľska, Českej republiky a Ruska. „Tento rok máme najsilnejšiu účasť. Verím, že nielen pretekári ale aj diváci, ktorí zavítajú do Jasnej zažijú okrem Majstrovstiev sveta juniorov v alpských disciplínach aj kvalitný adrenalínový zážitok s najlepším svetovým obsadením,“ uviedol Matej Hulej, riaditeľ pretekov CGC Jasná Adrenalín.      

CGC Jasná Adrenalín sa zaradila medzi sedem pretekov druhej najvyššej kategórie Freeride World Qualifier (FWQ) s 3 hviezdičkami zo štyroch, organizovaných podľa súťažných pravidiel pre preteky v extrémnom lyžovaní. V pretekoch extrémny zjazd ide o zlyžovanie vysoko exponovaného neupraveného svahu vo vymedzenom priestore s prirodzenými prekážkami. Trasa s prevýšením 400 metrov na svahoch so sklonom 35-50 stupňov je náročná na samotný štýl. Princípom pre hodnotenie je komplikovanosť skokov, výber trasy, plynulosť alebo technické prevedenie ako napríklad front flips (saltá dopredu).

Záverečný pretek celej FWQ 2014 série sa uskutoční 24.4.2014 v nórskom Roldal. Preteky v Jasnej organizuje Slovenská asociácia freeridových lyžiarov (SAFL). Vznikla v roku 2002 s cieľom združovať ľudí so záujmom o lyžovanie vo voľnom teréne. Každoročne organizuje preteky Jasná Adrenalín a vytvára podmienky pre tento šport na Slovensku.
_________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe a Horský Hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerův Mlýn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský akvapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do uvedených stredísk takmer 190 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.