V Liptov Aréne predstaví svoju tvorbu prvá dáma slovenskej módy – Lýdia Eckhardt

V Liptov Aréne predstaví svoju tvorbu prvá dáma slovenskej módy - Lýdia Eckhardt
V Liptov Aréne predstaví svoju tvorbu prvá dáma slovenskej módy – Lýdia Eckhardt
Stiahnuť PDF

Ide vôbec o prvé podujatie tohto zamerania a rozsahu na Liptove. Návrat známej módnej ikony Lýdie Eckhardt na Liptov súvisí práve s jej spomienkami, ktoré sa jej k tejto lokalite viažu. „Moje korene sú z tohto kraja, mama pochádza z Likavky a otec z Martinčeka, napriek tomu, že ich pracovné povinnosti zaviali na východ, celá moja rodina ostala tu – v tomto nádhernom kraji. Nielen v spomienkach, ale aj v srdci sa vraciam k milovaným starým rodičom, ktorí mi umožnili prežiť neopakovateľné detstvo na Liptove. Veľmi sa teším, že sa môžem aspoň takto cez moju prácu opäť stretnúť s rodákmi“, vyznala sa módna návrhárka. 

Ako ďalej Lýdia Eckhardt povedala, v Liptov Aréne pôjde o vôbec najväčšou kolekciou čo do počtu modelov za celú jej prehliadkovú históriu. „Prehliadka je samozrejme o prehliadke, ale nebudú chýbať zaujímaví umelci ako skupina Mirror Family, speváci Ricco a Claudia, či tanečná skupina Kimbombos Dancegroup. Téma, ktorá sa nesie celou prehliadkou je pre všetkých veľmi priaznivá, lebo budeme nielen snívať, ale aj plniť si sny. Sny, o ktoré ma mnohí žiadajú v listoch, e-mailoch, či pri osobnej komunikácii. V sále budú sedieť ľudia, ktorí si vysnili účasť na tejto prehliadke, za scénou si budú plniť sen dievčatá, ktoré chceli zažiť atmosféru v zákulisí, či odfotiť sa s účinkujúcimi. Na móle uvidíme slečny, ktoré sa aspoň raz túžili prejsť po našom móle“, doplnila Lýdia Eckhardt.

Otvorením hraníc a možnosťou cestovať slovenské ženy, ale aj slovenskí muži nasiakli módnosťou a vo všeobecnosti sa podľa návrhárkiných slov v dnešnej dobe veľmi pekne obliekajú. „Moja kolekcia na jar leto 2017 je plná farieb, kvetov a zaplavená volánmi. Prevažujú mušelíny, hodváb, bavlna, ale aj čipka, či letné úplety. V kolekcii sme použili množstvo kvetinových aplikácií, ale aj vrstvenia modelov. Okrem toho, že sledujem módne trendy, hlavným mojím trendom sú potreby a túžby mojich klientok. Snažila som sa vytvoriť vyváženú kolekciu, aby si v nej dokázala vybrať mladá, extravagantná, ale aj konzervatívna dáma, no určite aj moja mama. Ak každú dámu, ktorá bude sedieť na prehliadke osloví aspoň jeden model, tak som šťastná a vtedy má moja práca zmysel“, povedala Lýdia Eckhardt.   

Na záver na tému snov a snenia Lýdia Eckhardt: „Chcela by som vám všetkým popriať, aby sa vám podarilo naplniť vaše sny, ale možno aj splniť sen niekomu…, aby ste išli za svojimi snami, lebo snom je potrebné bežať oproti, aby ste boli zdraví a obklopení láskou a priateľmi, lebo náš život v tejto forme, je jedna veľká premiéra a repríza už nebude“.

Počas prehliadky Dreams budú odvysielané aj tri vstupy, ktoré boli pripravené k 25. výročiu módnej tvorby Lýdie Eckhardt: Moje začiatky, Moje prvé prehliadky a Ako sa rodí kolekcia. Bližšie k módnej šou Dreams v Liptov Aréne TU.

__________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horský hotel Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2016 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR 230 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.