V stredisku Jasná sa lyžuje už v sobotu 1. decembra

V stredisku Jasná sa lyžuje už v sobotu 1. decembra
V stredisku Jasná sa lyžuje už v sobotu 1. decembra
Stiahnuť PDF

Najbližšie chladné a mrazivé týždne využije stredisko na dosneženie, úpravu a spustenie aj ďalších zjazdoviek na oboch stranách Chopku. Štart zimnej sezóny sa v Jasnej začína už v piatok 30. Novembra. Bude spojený s tradičným regionálnym podujatím – stretnutím Liptákov a Horehroncov na vrchole Chopku o 10. hodine. Na hostí čaká bohatý program pri príležitosti 100. výročia Československa a známi ľudia a osobnosti, ktoré sú späté so športom a históriou lyžovania na Liptove. Pripravená je aj výstava fotografií Alojza Lutonského – priekopníka tatranského turizmu. Lanovky budú v piatok v prevádzke len pre peších návštevníkov. Vo večerných hodinách sa v priestoroch Crystal baru na Bielej Púti odohrá Sit Down stories – talkshow Veroniky Cifrovej Ostrihoňovej a jej hostí. Rozhovory so zaujímavými ľuďmi – českou herečkou Annou Polívkovou, zabávačom Samom Trnkom a spevákom Robom Pappom začínajú o 20. hodine. 

Sobota 1. decembra sa bude niesť nielen atmosférou prvej tohtoročnej lyžovačky, ale aj najlepšej aprés-ski party na snehu, kedy sa v lokalite Priehyba odohrá najlepšia tanečná zábava na tradičnom Demänovka Ratrak stagei. V čase od 10.-15. hod. je pripravený kopec zábavy, súťaží a hier v Demänovka stane. Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Liptov pripravila počas dňa animačný program pre všetky vekové kategórie, na ktorom sa predstavia obľúbení Liptovskí zbojníci a pripravená je aj ochutnávka typických liptovských syrov. Najväčšie vyvrcholenie dňa však začína o 21. hodine v hudobnom klube Happy End. Legendárny Winter Jasná Opening odštartuje tento rok v tanečnom štýle Funky bašavel edition. Večer odpáli koncert jednej z najlepších a najvyhľadávanejších slovenských funky kapiel – Funkiez. Nálada bude gradovať vďaka balkánskym rytmom v podaní charizmatickej dvojice DJov Jakuba a Romana, ktorí pôsobia na hudobnej scéne už desať rokov ako formácia MALALATA, ktorá vytvára fúziu medzi balkan beats, gypsy beats, cumbie a reggae. Veľkolepú show budú sprevádzať tí najlepší DJ`s. DJ EKG, DJ MIKIAS, DJ JUST DAVE, PABLIK DJ, ktorí prinesú na parket tanečnú explóziu a za účasti tanečníc vo veľkolepých kostýmoch dotvoria atmosféru fantastického Winter Jasná Opening. Bližšie na www.jasna.sk 

Na otvorenie lyžiarskej sezóny čakajú aj strediská vo Vysokých Tatrách. Prvá lyžovačka na Štrbskom Plese by mohla začať už o týždeň, v piatok 7. decembra. V prípade, že to teploty dovoľujú, primárne sa zasnežujú svahy Interski, Turistická a Junior. V Tatranskej Lomnici prebieha do 7. decembra pravidelná jesenná technická údržba lanoviek. Všetky lanovky a vleky sú mimo prevádzky. Aktuálne sa zasnežujú zjazdovky zo Skalnatého plesa až do Tatranskej Lomnice. Stredisko bude otvorené v sobotu 8. decembra a v prípade, že sa podarí vysnežiť a upraviť niektoré zjazdovky na požadovaný štandard, je predpoklad, že sa počas víkendu bude aj lyžovať. Oficiálne otvorenie lyžiarskej sezóny pod názvom SKI EXCLUSIVE Opening je v Tatranskej Lomnici 15. decembra. viac na www.vt.sk    

Najväčšou novinkou sezóny je moderný nákup skipasov spôsobom ako letenky prostredníctvom www.gopass.sk. Ceny skipasov už nie sú pevné, ale zobrazujú sa dynamicky online podľa počtu predaných lístkov a vyťaženosti strediska v danom termíne. Ceny skipasov sa neustále menia a počas exponovaných termínov sú tak ceny skipasov vyššie a počas menej vyťaženého strediska zase nižšie.    

_________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horskú ubytovňu  Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2017 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 300 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.