V Tatralandii si saunu užijú už aj deti

V Tatralandii si saunu užijú už aj deti
V Tatralandii si saunu užijú už aj deti
Stiahnuť PDF

„Celou investíciou za 300-tisíc EUR plánujeme rozšíriť ponuku našich aktivít, spríjemniť návštevníkom pobyt na Liptove a vďaka rôznorodosti poskytovaných služieb aj napomôcť ešte väčšej regenerácii ľudského organizmu,“ uviedol Igor Mráz, riaditeľ Aquaparku Tatralandia.

Do Keltského saunového sveta v Tatralandii pribudne sauna pre deti, ktorá bude v sebe zahŕňať všetko s čím sa spája slovo BIO. Na výrobu detskej BIO sauny sa použijú výlučne drevené prírodné materiály napustené včelím voskom, sauna bude bez soli a nebudú v nej zabudované červené infra žiariče. Exteriérová BIO sauna bude lokalizovaná na kamienkovej terase pri krytej hale Tropical Paradise. S vitálnym svetom sa prepojí výťahom cez novo dobudovaný prechod. Deti budú môcť v 35 – 80 ˚C saune zostať vždy len v sprievode dospelej osoby a maximálne 25 minút. Pri detskej saune bude zároveň aj vírivá vaňa a ochladzovací bazén s jedinečným výhľadom na Nízke Tatry. Vírivá vaňa so slanou vodou prinesie dokonalý relax a uvoľnenie. Účinky hydroterapie pôsobia prospešne na psychiku človeka, navodzujú pocit eufórie, odbúravajú napätie, úzkosť a depresiu.

Nová Tatranská sauna s himalájskou soľou zas prehreje organizmus za pomoci hypertermickej procedúry so striedaním teplých podnetov fínskej sauny a ľadového osvieženia – v podobe tatranského ochladzovacieho jazera. Pobyt v Tatranskej saune stimuluje organizmus, pomáha uvoľňovať stres, hĺbkovo čistí pokožku, zlepšuje kvalitu spánku, posilňuje krvný obeh, znižuje únavu svalov, šliach a bolesť kĺbov. Kryštalická soľ z Himalájí obsahuje vo svojej najčistejšej forme 84 druhov minerálnych látok a stopových prvkov. Inhalovanie tejto soli má vysoké detoxikačné účinky, soľné kryštály pomáhajú alergikom, astmatikom, fajčiarom, športovcom, pri kožných chorobách, ale aj ľuďom, ktorí trpia zápalovými ochoreniami dýchacích ciest. Vlhkosť vzduchu v Tatranskej saune bude 20%, teplota 105 ˚C a odporúčaná dĺžka pobytu 10 minút.

Pre tých, ktorí obľubujú kúpanie sa v exteriéri pod holým nebom a v mínusových teplotách, pripravuje Tatralandia novinku. Vonkajší športový bazén Thermal Pool s termálnou vodou, kde je lezecká stena a kúpajúci sa tu hrávajú loptové hry, prejde pred zimou výraznou úpravou. Rozdelením na dve časti vznikne športová časť s chladnejšou a relaxačná časť s vyššou teplotou vody. Obe časti bazéna budú podrobené komplexnej stavebnej rekonštrukcii vrátane osadenia úplne novej technológie. Vzduchové masážne ležadlá, sedadlá a vyvieračka umocnia relaxačnú atmosféru práve v tejto termálnej vode. Voda, ktorá je do vonkajšieho Thermal Pool privádzaná z vrtu z hĺbky viac ako 2,5 km o teplote 60,7 ˚C, má medzi vodami Liptova osobitné postavenie. Je v nej časť morských vôd z paleogénneho mora, ktoré bolo na území Liptovskej kotliny už pred 40 miliónmi rokov. Minerálna voda Tatralandie pôsobí blahodarne na pohybové a dýchacie ústrojenstvo.
_________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Horský Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 190 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.