Veronika Velez-Zuzulová sa v Jasnej rozlúči s kariérou

Veronika Velez-Zuzulová sa v Jasnej rozlúči s kariérou
Veronika Velez-Zuzulová sa v Jasnej rozlúči s kariérou
Stiahnuť PDF

Veronika Velez-Zuzulová končí svoju aktívnu lyžiarsku kariéru s osobami, ktoré pre ňu veľa znamenajú či už v súkromnom alebo profesionálnom živote, a to symbolicky v Jasnej. Doobedňajší program moderuje Erika Barkolová, registrácia účastníkov začína už o 9. hodine a lyžiari sa môžu tešiť na výbornú lyžovačku a bohatú aprés-ski zábavu s Ratrak stageom. Podujatie s Veronikou oštartuje o 13. hodine moderátor Slávo Jurko. Jeden z fanúšikov, ktorý sa na mieste zaregistruje, získa miestenku v paralelnom slalome a môže tak bok po boku zjazdiť kopec s našou najúspešnejšou lyžiarkou. Do paralelného slalomu s Veronikou postupuje i víťaz zo sobotňajšieho Hero Season Trophy, Enrico Fiala (CZ), ktorý súťažil v kategórii deti (do 12 rokov). Veronika sa so svojimi fanúšikmi stretne aj na autogramiáde v čase od 14:30 do 15:30 hod. v lokalite Priehyba. Pre novinárov je pripravená tlačová konferencia o 16:30 hod. v kongresovej miestnosti Hotela Grand Jasná.   

Veronika Velez-Zuzulová (34) štartovala od 16 rokov na pretekoch Svetového pohára. Dosiahla množstvo vynikajúcich pódiových umiestnení. Rok 2016 bol pre Veroniku triumfálny, kedy dosiahla 6 pódiových umiestnení v slalome Svetového pohára, jedno z umiestnení bolo aj na domácej pôde v Jasnej. Veronika ukončila svoju vynikajúcu kariéru s lyžiarskym svetom v marci 2018 v nemeckom Ofterschwangu na podujatí Svetového pohára v slalome žien a 7. apríla sa príde rozlúčiť s domácimi fanúšikmi do Jasnej.

Lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry má veľmi dobré podmienky na lyžovanie, aktuálne je na svahoch od 30-80 cm snehu, v termíne od 4.4.-15.4. sú na severnej strane Chopku v prevádzke lanovky v úsekoch: Biela Púť – Jasná, Jasná – Priehyba, Priehyba – Chopok, Záhradky – Rovná hoľa a na južnej strane v úsekoch Krupová – Kosodrevina a Kosodrevina – Chopok a ich prislúchajúce zjazdovky. Od 16.-19. apríla bude v stredisku prebiehať pravidelná jarná technická údržba lanoviek. Podrobné informácie o prevádzke lanoviek a vlekov v Jasnej TU, denné informácie o podmienkach na svahoch sú na www.jasna.sk

 __________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horskú ubytovňu  Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk), a 100 % podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a má 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2017 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR 300 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.