Veselá veľkonočná lyžovačka
Veselá veľkonočná lyžovačka
Stiahnuť PDF

Už v piatok 29. marca 2013 je v stredisku Jasná Nízke Tatry pripravený LIVE koncert skupiny POLEMIC vo vychytenom hudobnom klube Happy End. V sobotu 30. marca odštartujú Zabíjačkové hody s pestrým animačným programom. V Jasnej bude rozvoniavať kotlíkový guláš a pravé zakáľačkové špeciality. Do rytmu zahrá ľudová muzika a príde aj živý Tatranec z reklamy. Kúpačka a šibačka v tradičnom duchu neobíde ani najväčší lyžiarsky rezort. Miestni umelci predstavia svoju zručnosť v pletení korbáčov, košíkov a veľkonočných dekorácií. Pre najmenších je pripravený program vo Wellness Hoteli Grand Jasná, kde si spolu s Macom, Keksíkom a Chrumkou môžu drobci vyskúšať zdobiť kraslice a nájsť veľkonočný poklad. Viac na http://www.jasna.sk/aktivity-a-eventy/eventy/vesela-velka-noc/ a http://www.grandjasna.sk/en/hotel/news/181-6-veci-ktore-by-ste-si-nemali-necha-ujs-v-jasnej-cez-veku-noc.

Lyžiari, ktorí sa rozhodnú tráviť sviatky v Nízkych Tatrách môžu zamieriť okrem strediska Jasná aj do Tropical Paradise v liptovskej Tatralandii, kde je zaručených plusových 30 stupňov v každom počasí. Kvitnúce banánovníky sa dočkajú svojho prvého veľkonočného zberu. Banánobranie pod Chopkom je naplánované od 29. 3. do 1. 4. 2013 za účasti maskotov akvaparku Taja a Tary.

V Tatralandii začína leto už na Veľkú noc. Oberačka tropických banánov je originálne podujatie, ktoré poteší všetky vekové kategórie. Pre najmenších sú pripravené súťaže v hľadaní, jedení a lovení banánov pod vodou, animačný program Aquagym a la Juanita Bannana, Banana štafeta, Banane dance, šnorchlovanie s Tarzanom, Chiquita minidisco alebo Banana hry na španielskej galeone. Na Veľkonočný pondelok si návštevníci Tropical Paradise
užijú tradičnú Banana šibačku a oblievačku v morskej vode. Ak dá počasie jari naozaj zelenú, oslavu v srdci Tatier odštartuje prvá jazda na letných tobogánoch v areáli akvaparku.

Počas veľkonočnej nedele 31. marca 2013 je v stredisku Vysoké Tatry – Štrbské Pleso super zábava na lyžiach. Veselý karneval na svahu v maskách je oslavou Veľkej noci a príchodu jari. Inštruktori lyžovania predvedú jedinečnú SKI SHOW. O príjemnú pohodu sa postará v úlohe moderátora – herec Matej Landl, hudobné skupiny Energy, Lajblik, či spevák Peter Stašák. Každý, kto príde v karnevalovom kostýme, získava skipas na celý deň zdarma. Súťažiaci na lyžiach v karnevalových maskách hrajú o ceny. V sprievodnom programe je aj tombola a všetci si môžu pochutnať na grilovaných špecialitách pred Hotelom FIS. Viac na http://www.vt.sk/aktivity/eventy/vesela-velka-noc a http://www.hotelfis.sk/sk/hotel/novinky/163-vekonony-program-v-hoteli-fis

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel Slovakia a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlyn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.