Výstava Koruny Zeme bude dočasne požičaná do Sliezskeho zábavného parku

Výstava Koruny Zeme bude dočasne požičaná do Sliezskeho zábavného parku
Výstava Koruny Zeme bude dočasne požičaná do Sliezskeho zábavného parku
Stiahnuť PDF

Po tohtoročnom úspechu výstavy sa rozhodlo, že bude umožnené jej prezeranie pre širšie publikum. Exponáty a modely budú teda prenesené do Sliezskeho zábavného parku na mesiace apríl – október. Vďaka tejto ponuke bude lunapark rozšírený o ďalšie zaujímavé atrakcie, prostredníctvom ktorých môžu návštevníci formou zábavy spoznávať svet.

Makety a exponáty budú vystavené v Horskom centre Koruna Zeme v Zawoji do konca marca 2017, zatiaľ čo v Sliezskom zábavnom parku v meste Chorzow pri Katowiciach, budú sprístupnené návštevníkom od 29. apríla 2017 do konca októbra 2017. Objekt v Zawoji, v ktorom sa v súčasnej dobe nachádza centrum, bude aj naďalej slúžiť ako miesto, ktoré ponúka aktivity a zábavu pre turistov.

V letných mesiacoch, teda júl a august bude v Horskom cente v Zawoji, stále aktívny lanový park „Les dobrodružstiev“, ktorý si obľúbili najmä rodiny s deťmi.

__________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horský hotel Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2015 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 206 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.