Vytaste sane! Sánkarská dráha z Hrebienka do Smokovca je už otvorená

Vytaste sane! Sánkarská dráha z Hrebienka do Smokovca je už otvorená
Vytaste sane! Sánkarská dráha z Hrebienka do Smokovca je už otvorená
Stiahnuť PDF

Na Hrebienku v Starom Smokovci už na návštevníkov Tatier čaká skvelá zimná zábava. Aj keď snehu nepribudlo veľa, základ na sánkovanie je dobrý a dráha je už pripravená. „Sánkovanie je obľúbenou atrakciou pre celé rodiny alebo skupiny kamarátov,“ hovorí Lukáš Brodanský, obchodno-marketingový manažér strediska Vysoké Tatry.

Na dráhe dlhej 2,5 kilometra je aktuálne asi desať centimetrov snehu. „Veľkou výhodou je, že dráha je vhodná aj pre menej skúsených sánkarov, nakoľko jej sklon je mierny. Kto si ale trúfa, môže pridať na rýchlosti a určite si užije adrenalínovú cestu dole,“ dodáva Brodanský. V prevádzke je momentálne denná sánkovačka a to každý deň od 9.00 h. do 16.30 h. K dispozícii je aj požičovňa saní hneď pri údolnej stanici lanovky, ktorou sa môžete na Hrebienok pohodlne vyviezť.

Nezameniteľné čaro má tiež nočná sánkovačka. „Vďaka osvetlenej trase až dole do Smokovca si tak návštevník so sebou z Tatier odnesie úplne nový zážitok,“ dodáva Brodanský. Nočné sánkovanie bude pri vhodných podmienkach v prevádzke od 21. decembra. 

Na samotnom Hrebienku čaká na návštevníkov okrem začiatku sánkarskej dráhy aj veľkolepý Tatranský ľadový dóm, ktorý z 225 ton ľadu postavili rezbári zo Slovenska, Čiech, Poľska, Litvy a Nemecka pod vedením Slováka Adama Bakoša. Motív Katedrály Notre Dame dopĺňa zvonica spolu s Quasimodom.

______________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní alebo si prenajíma a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, golfové rezorty, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách na Slovensku TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Grand Jasná, Hotel Tri Studničky, Chalets Jasná Collection, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktorú TMR spoluprevádzkuje. V slovenských Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Noc na Lomnickom štíte. V Rakúsku Skupina vlastní a prevádzkuje alpské stredisko na ľadovci Mölltaler Gletscher a jej sesterské stredisko Ankogel Mallnitz. V Čechách tiež nepriamo vlastní minoritný podiel v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd, Golf & Ski Resort Ostravice a prenajíma si Kaskáda Golf Rezort Brno, kde zastrešuje prevádzku hotela, reštaurácie a kongresového centra. V Poľsku TMR vlastní a prevádzkuje horské stredisko Szczyrk Mountain Resort a  Legendiu – Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). V rámci realitných projektov sa Skupina prevažne orientuje na rozvoj, budovanie a predaj apartmánov a komerčných priestorov a prenájom hotelov v rezortoch TMR.. Do konca finančného roka 2018 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR cca. 350 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.