Zelený Chopok podporilo od jeho vzniku už viac ako 2 tisíc dobrovoľníkov

Zelený Chopok podporilo od jeho vzniku už viac ako 2 tisíc dobrovoľníkov
Zelený Chopok podporilo od jeho vzniku už viac ako 2 tisíc dobrovoľníkov

Jubilejné 10. pokračovanie akcie Zelený Chopok prilákalo do Demänovskej doliny a do Krupovej stovku dobrovoľníkov, ktorí si aj napriek piatkovému termínu našli čas a prišli pomôcť. Prešli trasu okolo Vrbického plesa, Lutonského chodník ako aj chodník na obľúbenú rozhľadňu Ostredok. “Ľudia chodia za oddychom nielen priamo do lyžiarskeho strediska, ale využívajú aj okolité chodníky, atrakcie a infraštruktúru. Preto sme sa Zelený Chopok tentoraz rozhodli venovať úprave a čisteniu práve takýchto lokalít, keďže k nim máme rovnako blízky vzťah a záleží nám na tom, aby boli čisté a upravené,” uviedol Martin Kupčo, šéf lyžiarskych tratí v stredisku Jasná. 

Dobrou správou z Jasnej je fakt, že odpadkov tentoraz nazbierali o niečo menej ako po iné roky. “Na jednej strane pribudli vďaka obci na obľúbených trasách nové odpadkové koše, u nás v stredisku turisti odpad rovno triedia a je stále viac aj zodpovednejších návštevníkov,” zosumarizoval informácie Kupčo. Okrem zbierania odpadu sa dobrovoľníci postarali aj o opravu poškodených zábradlí v okolí chodníkov a čistenie odtokových odrážok. “Chceli by sme za pomoc všetkým poďakovať. Nielen tým, ktorí prišli dnes, ale aj tým, ktorí nám pomohli v uplynulých rokoch. Keď to spočítame, doposiaľ sme na Zelenom Chopku privítali spolu viac ako dvetisíc dobrovoľníkov, ktorí nám pomohli vyzbierať nielen stovky vriec odpadu, ale vysadiť aj viac ako 5 tisíc stromčekov,” uzavrel riaditeľ strediska Jasná Jiří Trumpeš. 

Podujatie sa konalo opäť v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Liptov, ktorá ho podporila aj z prostriedkov dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR. “Sme radi, že ľudia sa do Jasnej vracajú nielen za lyžovačkou či turistikou, ale aj pomôcť vtedy, keď je to potrebné. Tento project si preto zaslúži našu podporu, “ uviedla Katarína Šarafínová, manažérka komunikácie OOCR Región Liptov.

Každý účastník akcie Zelený Chopok dostal ako formu poďakovania od organizátorov nielen chutný obed, ale aj semienko borovice v eko-kvetináčiku a denný lyžiarsky lístok do Jasnej.