Zima sa do hôr vrátila, strediská opäť spustili snežné delá

Zima sa do hôr vrátila, strediská opäť spustili snežné delá
Zima sa do hôr vrátila, strediská opäť spustili snežné delá
Stiahnuť PDF

Pomaly ale isto sa spamätáva aj príroda a s pribúdajúcimi nízkymi teplotami sa horské strediská dočkajú možno už čoskoro aj bohatšej nádielky prírodného snehu a otvoria sa tak zjazdovky aj vo vyšších polohách. Už v utorok 14. januára sa otvorí na Štrbskom Plese modrá zjazdovka s názvom Turistická pre menej náročných lyžiarov. V závislosti od počasia sa postupne plánujú spustiť aj dve červené zjazdovky pre náročnejších Solisko a Furkota. Tie pravdepodobne potešia lyžiarov už najbližší víkend. Na južnej strane Chopku sa dosnežujú už otvorené zjazdovky: Slnečná, Tréningová, Hotelová a Krúpová a traverzy: Kosodrevina – Srdiečko – Krupová a Predné Dereše – Kosodrevina. Rovnako sa upravuje aj náročná trať s názvom Zjazdárska. Na severnej strane Chopku sa vylepšujú všetky spustené svahy a snežné tyče zasnežujú lokalitu Luková. Na oboch stranách Chopku je otvorených spolu 22 zjazdoviek, podmienky na lyžovanie sú veľmi dobré na niektorých úsekoch dobré, na zjazdovkách je do 40 cm snehu. Podrobne na http://www.jasna.sk/lanovky-a-zjazdovky/. Vo Vysokých Tatrách je otvorených spolu 11 zjazdoviek, ktoré majú do 40 cm snehu a podmienky na lyžovanie veľmi dobré. Aktuálne informácie o otvorených zjazdovkách na http://www.vt.sk/lanovky-a-zjazdovky/.

Ceny skipassov sa menia v hlavnej sezóne od 12.1.2014 do 29.3.2014 a sú lacnejšie ako počas Vianoc – v Jasnej podrobnejšie na http://www.jasna.sk/cenniky/cennik-skipasov-zima-20132014/ a vo Vysokých Tatrách na http://www.vt.sk/cenniky/cennik-skipasov-zima-201314/. Lyžiari, ktorí si zakúpia viac dňové skipassy online cez www.gopass.sk môžu na svojej lyžovačke výrazne ušetriť. V ponuke sú aj výhodné pobytové SKI balíky s ubytovaním a skipassmi na http://www.vt.sk/ubytovanie/top-ponuky/ alebo na http://www.jasna.sk/ubytovanie/top-ponuky/.

Tatranci veria, že s prichádzajúcou zmenou vlhkosti vzduchu, mrznutím a pribúdajúcimi centimetrami snehu sa opäť začne hovoriť o takej zime, na ktorú sú mnohí zvyknutí.
_________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe a Horský Hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerův Mlýn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský akvapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do uvedených stredísk takmer 190 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.